Człowiek Kaczyńskiego się wygadał. Wiemy, do kiedy potrwa rekonstrukcja rządu [SEDNO SPRAWY]

2020-09-15 10:21 tw
Radosław Fogiel Sedno sprawy
Autor: Sedno sprawy Radosław Fogiel Sedno sprawy

Negocjacje koalicyjne i związana z nimi rekonstrukcja rządu trwają i nic nie wskazuje na to, żeby miały się szybko skończyć. Choć jeszcze w weekend mówiło się o tym, że rozmowy liderów PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski zakończą się w tym tygodniu. Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, mówił jednak w programie „Sedno Sprawy” w Radiu Plus, że rozmowy mogą jeszcze potrwać. Jak długo?

Kiedy dowiemy się, jak będzie wyglądać nowy rząd? Ile resortów zostanie zlikwidowanych? Kto straci tekę ministra, a kto trafi do rządu? Od wielu tygodni trwają liczne spekulacje, ale rozstrzygnięć brak. Sam Fogiel mówił w Radiu Plus, że pozostaje optymistą co do zakończenia negocjacji. „Zakładam, że przełom września i października jest realny” - przekonywał.

Zaznaczył jednak od razu, że „może zdarzyć się lekkie przesunięcie”. „Może być to również przełom października i listopada” - doprecyzował Fogiel. Wyjaśnił także, że politycy rządzącej partii nie ustalili żadnego deadline’u, do którego rozmowy koalicyjne mają trwać. „Rekonstrukcja nie jest robiona pod presją czasu. Wolimy poświęcić więcej czasu na szczere i dobre rozmowy, które zaowocują, niż robić coś na chybcika”.

Pytany o to, co już udało się w rozmowach w trójkącie Kaczyński-Ziobro-Gowin ustalić, wicerzecznik PiS, uchylił się od odpowiedzi, przekonując, że „negocjacje idą dobrze wtedy, kiedy o ich treści wiedzą ci, którzy negocjują”. „Póki nie będzie ostatecznych uzgodnień i porozumienia, proszę pozwolić mi na daleko idącą wstrzemięźliwość” - tłumaczył.

Najnowsze