Plan Tuska: zniszczyć Kaczyńskiego

2018-04-03 8:00 SUO
Tusk 1pub
Autor: East News Donald Tusk

Od soboty to główny temat rozmów polityków. Donald Tusk (61 l.) powraca. Wojna z Jarosławem Kaczyńskim (69 l.) wybucha na nowo. - Tym razem ze zdwojoną siłą. Przez wiele lat Tusk wygrywał z prezesem PiS. W 2015 r., choć był już w Brukseli, to odczuł porażkę. Teraz ma jeden cel: chce pozbawić Jarosława Kaczyńskiego (69 l.) władzy. Temu poświęci kolejne lata - mówi nam polityk PO, który jeszcze niedawno był bardzo bliskim współpracownikiem Donalda Tuska.

O tym, że deklaracja Tuska padnie przed świętami, mówiło się od kilku tygodni. - Na pewno na emeryturę nie pójdę. W 2019 tak, będę tutaj i niech nikt nie myśli, że będę oglądał wyłącznie telewizję czy grał w piłkę z wnukami. Nie będę dzisiaj formułował żadnych scenariuszy - oświadczył w sobotę TVN24. - Sytuacja jest dzisiaj bardzo skomplikowana, a powodują ją wydarzenia wewnętrzne i działania obecnej władzy. Stan państwa w kontekście prawa, szanowania konstytucji, niezależności sądownictwa każe mi myśleć o Polsce 24 godziny na dobę - analizował. - Aktualna władza popełniła wystarczającą liczbę błędów, by Polacy zaczęli kwestionować jej poczynania. Ale czas też odgrywa swoją rolę - oceniał, jakby już prowadził kampanię polityczną. Co na to dawni współpracownicy Tuska z PO? - Platforma w obecnym kształcie nie jest w stanie wygrać z PiS. Stworzony zostanie nowy szyld, zapewne wspólnie z innymi formacjami. Tusk już ma gotową strategię. Z wielką determinacją i zaangażowaniem podejdzie do walki z Kaczyńskim - dodaje nasz rozmówca. Jak deklaracje Tuska komentuje PiS? - Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Tusk, czy go lubimy, czy nie, jest zawodnikiem wagi ciężkiej. Dlatego przestrzegałbym kolegów i koleżanki z PiS, że nawet jeśli opozycja jest dziś rozbita i chaotyczna, to w 2020 r. sytuacja może być zgoła inna - ocenia Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze