Najnowszy sondaż partyjny. Fatalny wynik Platformy Obywatelskiej

2021-05-17 17:44
Wybory w Rzeszowie. Borys Budka
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

Platforma Obywatelska dosłownie znika na naszych oczach! Poniedziałkowy sondaż pracowni CBOS daje PO dopiero trzeci wynik, wynoszący zaledwie 11 proc. To najgorszy wynik w historii - pisze sondażownia. Całości chaosu dopełnia fakt, że z PO ubywa parlamentarzystów. Wczoraj, po 11 latach w PO, z członkostwa w partii zrezygnowała europosłanka Róża Thun (67 l.) a w piątek Borys Budka (43 l.) zadecydował o usunięciu posłów Ireneusza Rasia (49 l.) i Pawła Zalewskiego (57 l.).

Jak oświadczył rzecznik partii Jan Grabiec (49 l.) decyzja o usunięciu Rasia i Zalewskiego była spowodowana "działaniem na szkodę PO, polegającym na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz PO". Posłowie reprezentujący frakcję konserwatywną w Platformie byli m. in. głośnymi przeciwnikami postulatu Borysa Budki, dopuszczającego dla Polek legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży.

>Platforma zdecydowała w sprawie aborcji! Wielu będzie zaskoczonych

- Partia się rozłazi, ludzie uciekają i jest źle naprawdę - mówi "Super Expressowi" senator Antoni Mężydło (67l.). - Budka się nie nadaje do roli szefa PO. PO przypomina teraz partię, w której dominuje anarchia, bo nie ma przywódcy i przywództwa. I niech pan sobie wyobrazi, jak Budka rządzi państwem, skoro on partią nie potrafi rządzić i zarządzać. To jest dramat! - kwituje zatroskany senator.

- Koniec PO zbliża się wielkimi krokami i chyba nie da się już tego zatrzymać. Mało kto w partii ufa Borysowi Budce, a Grzegorz Schetyna ma jeszcze mniejsze poparcie w społeczeństwie niż dotychczasowy lider. Wielu chce skakać z tonącego statku - mówi nam z kolei jeden z działaczy partii. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Zalewski o wyrzuceniu z PO: to tylko potwierdza moje tezy o potrzebie nowego otwarcia

>Róża Thun odchodzi z PO i wylicza błędy partii. "Proces trwa już dłuższy czas"

Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: Budka powinien odejść, ale brakuje mu refleksji [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE