PO broni szefa NIK? „Nie poprzemy wniosku o Trybunał Stanu dla Banasia”

2020-01-15 13:17 MMB
Marian Banaś
Autor: Paweł Dąbrowski Marian Banaś

Kto by się tego spodziewał? Politycy PO, którzy od początku afery z podejrzanym majątkiem prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia domagali się dymisji urzędnika nagle zmieniają zdanie. Powód? Zdaniem polityków PO we wniosku, który złożyła Lewica wobec szefa NIK „zarzuty nie są wystarczająco udokumentowane”.

Polityk Lewicy Krzysztof Gawkowski wezwał w poniedziałek wszystkie partie zasiadające w Sejmie do złożenia podpisów pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla prezesa NIK Mariana Banasia. Wiadomo już, że wniosku nie poprą posłowie PO. Dlaczego? – Rozpoczynanie procedury bez wystarczającego udokumentowania zarzutów, może doprowadzić do uniknięcia odpowiedzialności konstytucyjnej. Dlatego posłowie PO nie poprą wniosku Lewicy o Trybunał Stanu dla prezesa NIK Mariana Banasia – poinformował Polsat News rzecznik partii Jan Grabiec.
O byłym ministrze finansów w rządzie PiS jest ostatnio głośno z powodu materiału w Superwizjerze TVN, w którym ujawniono, że w kamienicy należącej do niego, prowadzono hotel na godziny. Na dodatek okazało się, że CBA bada jego oświadczenia majątkowe, bowiem istnieją co do nich wątpliwości.

Najnowsze