Pod wsią na Dolnym Śląsku jest ogromna ŻYŁA ZŁOTA! To informacja z ministerstwa! (WIDEO)

2020-08-20 5:07

Mikołajowice (woj. dolnośląskie). To niewielka wieś pod Legnicą, która na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. Mieszka tam raptem 350 osób. Wszystko jednak może niebawem się zmienić, a to przez dokumentację geologiczną, którą dysponuje Ministerstwo Środowiska. Okazuje się, że miejscowość ta leży na… żyle złota!

Mikołajowice, infografika
Autor: Super Express

Niedawno wykonano badania, które potwierdzają, że pod miejscowością ciągną się złoża złota. I to nie byle jakie – tona czystego złota, do tego 5 tys. ton w rudzie złota – to może robić wrażenie. - Dokumentacja geologiczna złoża rudy złota „Mikołajowice” została sporządzona w 2019 r. Powstała w wyniku prac geologicznych (…) Obecnie w Ministerstwie Środowiska toczy się postępowanie administracyjne w sprawie zatwierdzenia dokumentacji, wszczęte na wniosek Sudeckich Kopalni Surowców Mineralnych” - podają nam urzędnicy resortu Michała Wosia. To pierwsze takie badania od zakończenia II wojny światowej.

Mieszkańcy są zachwyceni i dumni, że mieszkają w złotej wsi. - Chyba zaraz zamknę sklep i zacznę kopać, zanim zapanuje gorączka złota – śmieje się Magdalena Chlebda (39 l.), właścicielka sklepu spożywczego. - A tak na poważnie, to jeśli powstanie tu kopalnia, na pewno zyska cały region – mówi nam. Franciszek Marzec (76 l.) dodaje, że już teraz warto wykorzystać informacje o złożach, jako magnes na turystów. - Będą tu przyjeżdżać zaciekawieni. Zostawią pieniądze. To też może być żyłą złota – twierdzi. - O złocie wiadomo od dawna. Legenda mówi, że można się dostać do opuszczonej kopalni tajnym przejściem z bazyliki w Legnickim Polu – kwituje zaś pani Iwona Sieracka (44 l.). W okolicy złoto wydobywano już od czasów średniowiecznych. Nieopodal jest przecież miasteczko o nazwie Złotoryja, gdzie funkcjonowały kopalnie.

Złoto pod legnicką wsią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE