Podobno Duda przez niego nie może spać. Nie jest to ani Kaczyński, ani Tusk

2019-11-03 13:39 LIKP
14 Prezydent Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express 18.06.2019

Andrzej Duda to formalnie najważniejszy polski polityk. W końcu jest prezydentem, czyli głową państwa i chcąc nie chcąc trzeba się z nim liczyć. Zdają sobie z tego sprawę także ludzie z PiS, czyli z partii, która wysunęła jego kandydaturę na prezydenta RP. Podobno Duda nie boi się ani Jarosława Kaczyńskiego, ani Donalda Tuska, Jest jednak ktoś, przez kogo ponoć nie może spać...

Coraz bliżej do wyborów prezydenckich. Raczej pewne jest to, że o reelekcję ubiegać będzie się Andrzej Duda. Jego wybór w dużej mierze uzależniony jest od Jarosława Kaczyńskiego, bo bez poparcia PiS trudno będzie przekonać do siebie większość Polaków. Mało prawdopodobne jest jednak to, że partia rządząca wystawi innego kandydata niż Duda. Mówiło się, że zagrożeniem dla reelekcji może być start w wyborach prezydenckich Donalda Tuska, ale - zdaniem wielu komentatorów i polityków - to nie on jest najgroźniejszym potencjalnym kontrkandydatem obecnego prezydenta. Jest nim Władysław Kosiniak-Kamysz. - Doświadczony, ale młody i niezgrany. Wystarczająco prawicowy i konserwatywny, ale nie skrajny. Mówiący koncyliacyjnym językiem i mający coś do powiedzenia. Waleczny, ale nie wpisujący się w wojnę polsko-polską. Sympatyczny, ale zdeterminowany. Potrafi być ostry, ale jest lubiany. Pracowity, ma pod sobą partię o silnych ogólnopolskich strukturach, a zaufanie do lidera nowego PSL wciąż rośnie. Na Kosiniaka-Kamysza mogliby zagłosować wyborcy opozycji, nawet ci z lewej strony, gdyż w kwestiach światopoglądowych nie jest on zapiekle antylewicowy i szanuje mniejszości. Mógłby również liczyć na głosy elektoratu PiS, gdyż bliskie są mu wartości wyznawane przez rządzących - wskazuje publicysta "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Senator PSL ważył 140 kg! Lekarz powiedział, że nie dożyje 40-stki. Zaczęła się walka [WIDEO]

W podobnym tonie wypowiada się w rozmowie z "Super Expressem" Michał Kamiński, który kiedyś był w PiS, a obecnie jest senatorem opozycji wybranym z listy PSL. - Jestem przekonany, że Kosiniak-Kamysz może odebrać Andrzejowi Dudzie wyborców. Większym problem dla lidera PSL może być wejście do drugiej tury niż ostateczne pokonanie Dudy - ocenia człowiek, który stał za wygraną Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich 2005. 

Najnowsze