Podwyżki dla polityków. Wiceminister z PiS pokazał szokującego SMSa

2021-08-04 18:30
Podwyżki dla polityków. Wiceminister z PiS pokazał szokującego SMSa
Autor: niekverlaan/cc0/Pixabay.com

Podwyżki dla polityków wzbudziły wielką radość ponad partyjnymi podziałami. Choć oficjalnie posłowie Koalicji Obywatelskiej są przeciwni podwyżkom uposażeń, to Waldemar Buda (39 l.), wiceminister funduszy i polityki regionalnej, przekonuje, że w kuluarach dziękują rządzącym. Polityk PiS ujawnił szokującego SMS-a, którego miał otrzymać od jednego z nich.

Waldemar Buda ujawnia treść SMSa o podwyżkach

Podwyżki dla polityków to efekt rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy (49 l.). Dzięki niemu politycy zyskają miesięcznie po kilka tysięcy złotych. Wynagrodzenia parlamentarzystów wzrosną aż o 6,3 tys. zł!

Nie przegap: Podwyżki dla polityków. Szok! Poseł PiS naprawdę to powiedział

Co na to posłowie opozycji? Oficjalnie KO złożyła do Sejmu projekt ustawy blokujący podwyżki, w nieoficjalnych rozmowach politycy mają jednak cieszyć się z podwyżek.

– "Wreszcie ktoś zrobił z tym porządek bo wstyd na całą Europę, 1/3 urzędników ministerstwa zarabia więcej, niż minister, tylko się nie cofnijmy.." – napisał na Twitterze Waldemar Buda i zaznaczył, że to treść SMS-a „od posła opozycji, którego ugrupowanie krzyczy przeciwko”.

Nie przegap: Ludzie oburzeni podwyżkami dla polityków. W głowie im się to nie mieści

Sonda
Czy popierasz podwyżki dla polityków?

Kropiwnicki odpowiada Budzie

Jeżeli były takie SMS-y, to jest to prywatna korespondencja i każdy, kto chce, może ją ujawnić. Ja na pewno nie pisałem takich SMS-ów i nie znam nikogo, kto pisałby takie dziękczynno-błagalne wiadomości do posłów PiS-u – komentuje w rozmowie z „Super Expressem” poseł KO Robert Kropiwnicki (47 l.). Polityk dodaje, że jego ugrupowanie złożyło wniosek o rozpatrzenie ustawy blokującej podwyżki na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Nie przegap: Posłowie dostali podwyżki, sprawdziliśmy jak pracują. Niebywałe! Mamy nagranie

Myślę, że to może być prawda, dlatego że sprawa jest dolegliwa dla wszystkich polityków. Nie tylko dla rządzących. Nawet bardziej dla polityków opozycji, bo, jak wiemy, rządzący mają różne możliwości dorobienia pośrednio lub bezpośrednio, a opozycja musi żyć tylko z tych oficjalnych płac czy diet poselskich – mówi nam z kolei o wpisie Budy politolog prof. Antoni Dudek (55 l.).

Te podwyżki powinny być, tylko powinny być elementem szerszej reformy, której nie ma – podkreśla ekspert i dodaje, że wraz ze wzrostem uposażeń należałoby rozważyć zmniejszenie liczby posłów.

Nie przegap: Duda dostanie ogromną podwyżkę pensji?! Liczby robią wrażenie

Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE