Podwyżki prądu i gazu. Jest gotowy projekt dofinansowań. Kto dostanie pieniądze?

2021-10-14 20:23
Podwyżki prądu i gazu. Jest gotowy projekt dofinansowań. Kto dostanie pieniądze?
Autor: Pixabay Podwyżki prądu i gazu. Jest gotowy projekt dofinansowań. Kto dostanie pieniądze?

Ceny surowców energetycznych szybują z prędkością rakiety wystrzelonej w kosmos. To nieuniknione. Wielu Polaków mocno oberwie po kieszeni. Jednak dla części z nich może istnieć ratunek w postaci rządowych dotacji. Kto może liczyć na pomoc w spłaceniu potężnych rachunków za prąd i gaz?

Ustawa przygotowana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma pomóc odciążyć ok. 504 tys. gospodarstw domowych przed skutkami galopujących cen energii. Projekt zakłada rozszerzenie grupy beneficjentów dodatku energetycznego o osoby, którym może przysługiwać zasiłek stały lub okresowy. Chodzi o ok. 504 tys. gospodarstw domowych. Obecnie z takiej formy pomocy może korzystać zaledwie ok. 47-78 tys. odbiorców energii.

Podwyżki prądu i gazu. Jest gotowy projekt dofinansowań. Kto dostanie pieniądze?

Kto może skorzystać z zapomogi? Jak podaje "Rzeczpospolita", w grupie beneficjentów znajdą się m.in. osoby z najniższymi dochodami i emeryci pobierający świadczenie niższe niż minimalna emerytura. Państwo ma także pomagać spłacać zaległe rachunki za energię i gaz.

>>>Ile kupisz paliwa za pensję minimalną? >>>Piekło kierowców! Kolejne rekordy na stacjach paliw, LPG najdroższe w historii

Energia z paliw kopalnych czy energia odnawialna?

"To przewidziane niefinansowe narzędzie wsparcia odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej oraz odbiorcy wrażliwego paliw gazowych. Odbiorcy ci zyskają możliwość złożenia wniosku o zastosowanie programu wsparcia wobec zaległych i bieżących należności za energię elektryczną albo paliwa gazowe lub świadczone usługi" - czytamy na rp.pl.

Kiedy dodatek wejdzie? Tego jeszcze nie wiemy, ale sądząc po tempie wzrostu cen, nastąpi to prędzej niż później.

Zobacz: To przez niego Kaczyński odchodzi z rządu! Brat cioteczny prezesa PiS zdradza tajemnicę!

Sonda
Czy myślisz, że rząd obniży akcyzę na surowce energetyczne (paliwa, prąd etc.)?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE