Pokazała opozycji środkowy palec. Bywa blisko Kaczyńskiego [WIDEO]

2020-02-14 9:41 Paula
Pokazała opozycji środkowy palec. Bywa blisko Kaczyńskiego
Autor: Marcin Wziontek/SE, Adam Staskiewicz/East News

Co to była za noc w Sejmie! Emocje sięgnęły zenitu i nie obyło się bez afer. Najgłośniej zrobiło się o geście posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joannie Lichockiej. Co zrobiła? Pokazała środkowy palec będąc zwrócona w kierunku ław opozycji. Posłów opozycji ten gest rozjuszył, a posłanka Lichocka tłumaczyła, że energicznie drapała się pod okiem akurat środkowym palcem. Kim jest Lichocka? Kiedyś prezes PiS całował ją po rękach.

W nocy z czwartku na piątek w Sejmie była bardzo gorąca atmosfera. Szczególne emocje wywołało głosowanie dotyczące przyznania mediom publicznym 2 miliardów złotych. Nie obyło się bez pokrzykiwań i złośliwości. Jednak wszystkich najbardziej poruszył odczytany jako wulgarny gest posłanki z PiS Lichockiej, który zarejestrowały kamery i aparaty fotograficzne reporterów. Posłanka wykonała ręką ruch, który wyglądał tak, jakby pokazała w kierunku opozycji środkowy palec. Sama Joanna Lichocka twierdziła, że tylko drapała się pod okiem: - To jest kłamstwo, pojedyncza klatka z ruchu ręki - wyjaśniała na Twitterze, ale mimo tego musiała się gęsto tłumaczyć przed prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Przed obliczem Kaczyńskiego wyjaśniała i pokazywała jak drapała się pod okiem - WIĘCEJ TUTAJ. Adrian Zandberg z Razem zaapelował o zajęcie się sprawą Lichockiej: - Jeżeli Jarosław Kaczyński poważnie traktuje własne słowa, to pani posłanka powinna zostać zawieszona - napisał poseł na Twitterze.

Kim jest posłanka, która wykonała gest przypominający wulgarny gest, czyli Joanna Lichocka?

Jeszcze kilka lat temu była dziennikarką, związana była z Telewizją Republika i "Gazetą Polską",  współpracowała też z Telewizją Publiczną. Na początku lat 90. współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność" i "Życiem Warszawy". 

Jarosław Kaczyński, Joanna Lichocka
Autor: Tomasz Gzell/PAP Jarosław Kaczyński, Joanna Lichocka
Najnowsze