Pokłosie konwencji Dudy. Czarzasty pokazuje środkowy palec

2020-02-16 15:32 DG
Włodzimierz Czarzasty został dziadkiem Zoi
Autor: Piotr Grzybowski / Super Express

Pacjenci onkologiczni, lekarze, celebryci, zwykli Polacy i politycy - nikt chyba, łącznie z samą zainteresowaną Joanną Lichocką, nie mógł przypuszczać, że afera ze środkowym palcem będzie mieć aż taką siłę rażenia i posłanka znajdzie tak wielu "naśladowców". Od kilku dni środkowy palec pokazują niemal wszyscy, a w niedzielny poranek dołączył Włodzimierz Czarzasty.

Jeden z liderów Lewicy w niedzielę rano był jednym z gości "Śniadania w Polsat News". Czarzasty postanowił wykorzystać wizytę w studiu do odniesienia się do afery ze środkowym palcem Joanny Lichockiej. Przypomnijmy: posłanka PiS w trakcie czwartkowych głosowań nad ustawą budżetową pokazała środkowy palec w kierunku ław opozycji. Stało się to zaraz po tym, gdy Sejm przegłosował przekazanie 2 mld zł na media publiczne. Niemal natychmiast w internecie zaczęły pojawiać się memy i nagrania z pokazującą wulgarny gest posłanką, a jej prowokacyjne zachowanie w prześmiewczy sposób zaczęli naśladować m.in. politycy.

Nie inaczej zrobił Włodzimierz Czarzasty. Poseł Lewicy upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, bo poza odniesieniami do Lichockiej, dopiekł też prezydentowi Andrzejowi Dudzie. - Pan prezydent Duda zaapelował o walkę z klasą, prawda? Żebyśmy walczyli z klasą i podchodzili do społeczeństwa z wielką klasą - mówił Czarzasty w nawiązaniu do sobotniej inauguracji kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. W tym samym czasie... zaczął poprawiać sobie okulary środkowym palcem!

- Panie marszałku, my wszystko widzimy - zaprotestował Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. Czarzasty jednak nie stracił rezonu. - Ale co? Przecież ja nic nie robię. Dajcie skończyć, bo to poważna teza. Chciałem powiedzieć panu prezydentowi Dudzie rzeczy następujące: gdzie była wypowiedź pana prezydenta w sprawie śmierci pana Adamowicza i hejtu na pana Adamowicza? - podsumował wicemarszałek Sejmu. Dodał, że wykonywany przez niego ma ośmieszać postawę polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy nie dość zdecydowanie zareagowali na wulgarny gest Lichockiej.

Do tej pory zdjęcia i nagrania nawiązujące go zachowania posłanki zamieścili w sieci lekarze, pacjenci (opozycja chciała przekazać 2 mld zł na leczenie chorób nowotworowych) i osoby publiczne: m.in. Monika Olejnik i Maciej Stuhr.

Najnowsze