Pół miliona na noclegi dla KRS! Dla sędziów – luksusowy hotel w centrum stolicy

2018-10-02 6:00
Pół miliona na noclegi dla KRS
Autor: Krystyna Blatkiewicz/REPORTER Pół miliona na noclegi dla KRS

Zamieszanie wokół sądownictwa w Polsce trwa. Niedawno Krajowa Rada Sądownictwa, której zarzucono brak niezależności, została nawet zawieszona w prawach członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa! Problemy problemami, ale szef Rady – sędzia Lech Mazur (56 l.) nie zapomniał jednak o wygodach dla swoich sędziów. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na luksusowe noclegi dla członków KRS, opiewający na niemal pół miliona złotych!

Ci to pożyją!- Postępowanie prowadzone jest w celu zapewnienia świadczenia usług hotelarskich dla członków Krajowej Rady Sądownictwa w związku z udziałem członków w posiedzeniach i pracach Rady, odbywających się w Warszawie, a także innych przypadkach wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa – informuje nas przewodniczący Mazur.

Na 12 miesięcy hotelowych noclegów dla członków KRS dysponowała budżetem 486 tys. zł. Wymagania były wysokie (co najmniej 4 gwiazdki, odpowiednia lokalizacja, pokoje nie mniejsze niż 25 mkw.), ale na szczęście udało się wybrać przybytek, spełniający te oczekiwania. Padło na czterogwiazdkowy hotel Grand Mercure w samym sercu stolicy.

Oprócz komfortowych pokoi, może zapewnić sędziom też relaks po ciężkiej pracy. Do dyspozycji gości hotelowych jest m.in. sauna oraz centrum fitness. Dzięki wykwintnym śniadaniom, które są wliczone w nocleg, z pewnością sędziowie będą dobrze zaczynać dzień. Hotel serwuje takie przysmaki śniadaniowe jak bagietka z miodem i serem camembert, czy jajka w koszulkach na warzywnym spaghetti. A zwykły śmiertelnik za takie luksusy musiałby zapłacić co najmniej 600 zł za dobę...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE