Polacy nie chcą emigrantów - SONDAŻ "Super Expressu"

2016-01-25 13:01
Emigranci
Autor: Piotr Grzybowski

Czy nasz kraj może w najbliższym czasie może stać się spokojną przystanią dla tysięcy uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki? Okazuje się, że wbrew unijnym zobowiązaniom, Polacy nie przywitają uciekinierów z ogarniętych konfliktami rejonów z otwartymi ramionami. Jak bowiem wynika z sondażu przeprowadzonego na zamówienie portalu internetowego se.pl zdecydowana większość jest przeciwko ich przyjmowaniu.

Na pytanie „Czy Twoim zdaniem powinniśmy przyjmować uchodźców do Polski”, twierdząco odpowiedziało zaledwie 17 proc. pytanych. Natomiast aż 67 ,5 procent opowiedziało się przeciwko przyjmowaniu cudzoziemców.

W takie nastroje zdaje się wpisywać inicjatywa ruchu Kukiz'15, który w sprawie przyjęcia uchodźców chce przeprowadzić ogólnokrajowe referendum. Pod swoim pomysłem zaczął już nawet zbierać podpisy, których potrzebuje przynajmniej 500 tys. - PiS tak jak Platforma prowadzi politykę proimigracyjną, która jest szkodliwa dla Polski i Polaków. PiS w kampanii wyborczej wyraźnie opowiadał się przeciwko przyjmowaniu imigrantów, a w tej chwili premier mówi, że podtrzymujemy zobowiązania rządu Ewy Kopacz – tłumaczy szef ugrupowania Paweł Kukiz (53 l.). Zgodnie z z dotychczasowymi zobowiązaniami Polska ma przyjąć 7 tys. uchodźców. Pierwsza grupa 400 osób ma trafić do naszego kraju jeszcze w tym roku.

Sondaż na zlecenie se.pl przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 15-18 stycznia 2015 roku na próbie 1012 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd losowy wynosi 3%

ZOBACZ: Neumann: W kwestii uchodźców PiS ma nasze wsparcie

Najnowsze