Polacy o wyborach w maju. W PiS będą WŚCIEKLI?! [SONDAŻ]

2020-04-09 15:10
Wybory
Autor: UM Grudziądz

W tej kwestii jesteśmy niemal jednomyślni! Polacy wcale nie chcą wyborów prezydenckich w przyszłym miesiącu – ani w formie tradycyjnej, ani listownie. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”.

Sejm, w którym większość ma PiS zdecydował, że prezydenta mamy wybierać w maju, poprzez głosowanie korespondencyjne. Zaś opozycja domaga się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, by móc przesunąć wybory. Jeszcze inny pomysł ma były już wicepremier Jarosław Gowin (59 l.), który – będąc przeciwnikiem głosowania w maju – zaproponował zmianę konstytucji tak, by wydłużyć Andrzejowi Dudzie (48 l.) kadencję o dwa lata.

- Tymczasem zwykli Polacy po prostu się boją o swoje życie i zdrowie. Element bezpieczeństwa jest decydujący. Jeśli chodzi o formę korespondencyjną, przywykliśmy do demokracji. Natomiast odstępstwo polegające na listownym wybieraniu prezydenta, w naszym mniemaniu nie jest do końca demokratyczne – uważa prof. Kazimierz Kik (73 l.), politolog.

ZOBACZ TEŻ: Prawdziwa KLĘSKA Kidawy-Błońskiej! Ten sondaż nie pozostawia złudzeń 


Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 6-7 kwietnia 2020 roku na próbie 1054 dorosłych Polaków.

Ekonomista Marek Zuber: Pomoc już dawno powinna trafić do polskich firm
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE