Polacy ocenili Tuska. Wyniki sondażu nie pozostawiają złudzeń

Donald Tusk
Autor: AP PHOTO Donald Tusk

Donald Tusk od dawna wzbudza wiele emocji wśród Polaków. Zdania na jego temat są mocno podzielone, nie da się jednak ukryć, że jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci na polskiej scenie politycznej. Portal wPolityce postanowił przeprowadzić sondaż, w którym zapytali rodaków, jak oceniają Donalda Tuska. Wyniki badania nie pozostawiają wątpliwości – większość nie jest zadowolona z tego, jak były premier dba o interesy Polski w Unii Europejskiej.

Donald Tusk, były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, został oceniony przez Polaków w sondażu Social Changes dla portalu wPolityce. W dniach od 30 kwietnia do 4 maja w badaniu wzięła udział próba 1070 reprezentatywnych rodaków. Respondenci zostali zapytani „Czy według Pani/Pana Donald Tusk należycie dba o polskie interesy w Unii Europejskiej?”. 22% badanych wskazało odpowiedź „raczej tak”, a 13% wybrało „zdecydowanie tak”. Z kolei 28% uznało, że „zdecydowanie nie”, a 18% „raczej nie”. Podsumowując, 35% dobrze oceniło rolę Donalda Tuska, a 46% źle. Opinii nie wyraziło 19% badanych.

Nie przegap: Najnowszy sondaż. Kaczyński może się cieszyć, ale są też niepokojące wieści. PiS na czele, bez większości w Sejmie

Donald Tusk w opinii badanych

Jak rozłożyły się odpowiedzi wśród wyborców poszczególnych partii? Najbardziej krytyczny był elektorat Zjednoczonej Prawicy – 79% uznało, ze Donald Tusk nie dba o polskie interesy należycie, przeciwnego zdania było 11%. Odwrotnie jest wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej – tutaj 86% wystawiło byłemu premierowi pozytywną ocenę, 6% złą. Jak wybrali zwolennicy Polski 2050 Szymona Hołowni? 61% z nich uznało dbałość Donalda Tuska o interesy Polski dobrze, 22% zaś jest niezadowolonych.

Zobacz: Sondaż. Polacy zdecydowali, czy Kaczyński powinien zostać premierem

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie możemy się jarać sondażami
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze