Polak z Chin radzi, jak nie dać się KORONAWIRUSOWI. Jak wygląda sytuacja w centrum zarazy?

2020-02-28 22:39 DG
koronawirus
Autor: Pixabay.com, CC0, fot. geralt

Doniesienia o nowych przypadkach śmiertelnych oraz kolejnych zarażonych, w sklepach drożyzna i puste pułki – tak wygląda obecnie codzienność w miejscach dotkniętych przez koronawirusa. Wszyscy modlą się o rychły koniec tego dramatu. A w epicentrum tych wydarzeń znalazł się Polak, pan Artur Nitribitt, który od stycznia mieszka w Pekinie.

- Wszyscy tutaj jesteśmy trochę psychicznie zmęczeni, ale wierzymy że przestrzeganie zasad higieny osobistej, unikania przestrzeni publicznych i ograniczenie kontaktu z innymi osobami doprowadzi do rychłego zakończenia tej kryzysowej sytuacji – mówi nam mężczyzna. Nie poddaje się wszechobecnej panice, choć ostatnio przypadek koronawirusa odkryto tuż obok jego miejsca zamieszkania. Zamiast tego dodał w sieci bijący rekordy wpis, w którym opisał sytuację oraz poradził, jak chronić się przed wirusem. – Wpis początkowo był skierowany do grona rodziny i znajomych. Chciałem podzielić się z nimi wiedzą, którą zdobyłem mieszkając tutaj przez miesiąc trwania epidemii – opowiada nam Artur Nitribitt, dodając, że nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania.
Jak się zatem chronić? Nitribitt podkreśla, że należy wzmocnić odporność – wysypiać się, nie przemęczać i unikać używek. Ważna jest też higiena osobista i dbanie o czystość swojego otoczenia. Do minimum trzeba też ograniczyć wyjścia z mieszkania, a to powinno być regularnie wietrzone i nie wyziębione. Taka profilaktyka pomoże nam cieszyć się zdrowiem.
Ilu jest chorych na świecie? Oficjalne statystyki z piątku to już ponad 83 tys. zarażonych i 2858 zmarłych. DG

Jak się chronić przed wirusem?

- unikaj tłumu i zrezygnuj z imprez i spotkań towarzyskich
- jak najwięcej odpoczywaj i odżywiaj się zdrowo
- gotuj i smaż jedzenie – wirus tego nie przetrwa
- pamiętaj o myciu rąk i higienie jamy ustnej
- dezynfekuj sprzęty domowe i unikaj kontaktu z gotówką, używaj swojej karty płatniczej

Najnowsze