Policja, wojsko, straż graniczna i sanepid w majówkę wyjdą na ulice?! Rząd chce zmasowanych kontroli

Kontrola policyjna
Autor: TR, archiwum se.pl

Planujesz być prawdziwym renegatem i wbrew zaleceniom rządu wyjechać gdzieś na tegoroczny weekend majowy. Ta informacja może ci się nie spodobać. Otóż, według najnowszych ustaleń rfm24.pl, władza planuje mocno pilnować przestrzegania obostrzeń w majówkę. Mają te służyć zmasowane kontrole, które przeprowadzać mają inspektorzy sanepidu, policjanci, żołnierze a nawet przedstawiciele straży granicznej!

Przypomnijmy: od poniedziałku zostaną złagodzone restrykcje zwiazane z pandemią koronawirusa - ale nie wszędzie i nie wszystkie. Dotychczasowe obostrzenia zostają utrzymane w pięciu województwach. W jedenastu województwach od poniedziałku nastąpi powrót do hybrydowego nauczania w klasach 1-3. Otwarte tam zostaną także m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Pomimo mniejszej w ostatnich dniach liczby zakażeń nie zdecydowano się jednak na pozwolenie branży hotelarskiej na przyjmowanie gości w długi majowy weekend.

W mediach społecznościowych wielu Polaków twierdzi jednak, że nie zamierza spędzać drugiej majówki z rzędu w domu. M.in. z tego powodu rząd postanowił postawić w stan gotowości służby na ten czas. Według ustaleń rmf24.pl zmasowane kontrole mają się skupiać na czterech aspektach: bezpieczeństwie granic, pilnowaniu hoteli, restauracji i limitów wstępu.

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Nie podoba mi się narracja rządu. Obostrzenia są nielogiczne

Funkcjonariusze straży granicznej (ma być ich w pracy więcej w tych dniach niż standardowo) mają skrupulatnie sprawdzać, czy na pewno wszyscy wjeżdżający do naszego kraju mają testy koronawirusowe. Jeżeli ktoś takiego testu nie będzie miał - zostanie skierowany na przymusową kwarantannę. Jeżeli chodzi o hotele i restauracje, to inspektorzy razem z funkcjonariuszami mają sprawdzać czy nie łamane są tam obostrzenia i czy nie przyjmują oni gości niezgodnie z prawem.  Ostatnia kwestia to limity wstępów. Policja ma sprawdzać czy utrzymujemy dystans i czy do sklepów, a zwłaszcza pociągów i autobusów nie wchodzi więcej osób, niż pozwalają na to przepisy. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze