Polityk PiS chory na koronawirusa w poważnym stanie. Bardzo EMOCJONALNY apel

2020-10-18 11:16 tw
Poseł PiS Jerzy Polaczek ma koronawirusa. To nie jest zwykłe przeziębienie
Autor: Piotr Kowalczyk

Koronawirus nie wybiera i atakuje już nie tylko zwykłych Polaków, ale też najważniejszych polityków. Jedni przechodzą go łagodnie, inni leczeni są w szpitalu i ich stan bywa bardzo poważny. Poseł PiS, Jerzy Polaczek, napisał na swoim profilu na Facebooku, że jego wyniki tomografii płuc są złe. Zaapelował też do lekceważących epidemię: „Opamiętajcie się!”.

Polaczek trafił do szpitala w środę. Dzień wcześniej poinformował o zakażeniu koronawirusem. Objawy okazały się u niego bardzo silne – miał wysoką gorączkę, ostry kaszel i ogólne osłabienie organizmu. Przebywa obecnie w szpitalu MSWiA w Katowicach, gdzie, jak sam pisze, leży pod tlenem i przyjmuje silne antybiotyki. „Nie poddaję się” - napisał w swoim emocjonalnym wpisie.

„Jestem tu najmniej ważny! Ten wpis traktuję jako przestrogę i chęć wpłynięcia na postawy ludzi. Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!” - napisał Polaczek.

„Nasz kraj staje przed czasem najwyższej próby. To w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy od milionów codziennych ludzkich zachowań, od tego czy będziemy odpowiedzialni, od tego czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia! To pozwoli postawić społeczną tamę atakującemu wirusowi! Apeluję i proszę Was o odpowiedzialność!” - dodał.

Były minister transportu wbrew głosom wielu polityków swojego obozu i ich otoczeniu medialnemu wyraził swój podziw dla pracy personelu medycznego. Kilka dni temu wicepremier Jacek Sasin mówił, że problemy w walce z pandemią wynikają z braku zaangażowania lekarzy. Zupełnie inaczej widzi to Jerzy Polaczek.

„Jako jeden z chorych oddziału Covid szpitala MSWIA w Katowicach raz jeszcze, w imieniu 40 ciężko chorych tu pacjentów (wszyscy „pod tlenem”, wielu „pod respiratorami”) wyrażam swój szacunek i podziw, dla pracy pielęgniarek i lekarzy - z każdego wielogodzinnego dyżuru schodzą wyciśnięci jak "cytryna" do końca!” - napisał. „Jesteśmy im winni najwyższe uznanie! To nasi bohaterowie!” - stwierdził.

Super Raport 16.10 (Goście: mec. Jacek Dubois, Robert Winnicki - Konfederacja oraz prof. Andrzej Pająk - epidemiolog)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze