Polityk Zjednoczonej Prawicy o LGBT. Temat wróci do kampanii wyborczej?

2020-06-30 20:09 Dariusz Grzędziński
Ostatnie chwile Gowina
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EPXRESS Ostatnie chwile Gowina

Mocno akcentowany przez Andrzeja Dudę w pewnym momencie kampanii prezydenckiej temat osób LGBT ostatnio niemal zupełnie zniknął z publicznej debaty. W nieoficjalnych rozmowach politycy obozu Zjednoczonej Prawicy przyznają, że zbyt zdecydowanie podeszli do tej delikatnej kwestii i teraz raczej unikają jakichkolwiek wypowiedzi. Wyjątkiem są wtorkowe słowa Jarosława Gowina.

Niedawny wicepremier, a teraz szeregowy poseł gościł we wtorek wieczorem na antenie Polskiego Radia 24. Co miał do powiedzenia polityk? - Orientacja seksualna to prywatna sprawa każdego z nas. Nie powinna być przedmiotem debaty politycznej - ostrożnie wskazał Jarosław Gowin. To duża zmiana w stosunku do narracji, która w obozie Zjednoczonej Prawicy obowiązywała w ostatnich tygodniach. Wtedy partyjny kolega Gowina z Porozumienia Jacek Żalek twierdził wprost, że "LGBT to ideologia, a nie ludzie". W podobnym tonie wypowiadali się m.in. poseł Przemysław Czarnek i prezydent Andrzej Duda.

Gowin nie przegapił jednak okazji i wykorzystał wątek LGBT do uderzenia w politycznego przeciwnika. - To Rafał Trzaskowski wciąga w spory na ten temat - stwierdził, dając do zrozumienia, że kwestie światopoglądowe i orientacji seksualnej pojawiły się w kampanii z inicjatywy prezydenta Warszawy!

Prezes Porozumienia wypomniał też Trzaskowskiemu jego pozytywny stosunek do legalizacji związków osób tej samej płci. - Rafał Trzaskowski nieprzypadkowo powiedział, że chciałby być pierwszym prezydentem polskiego miasta, który udzieliłby ślubu tzw. małżeństwu homoseksualnemu. To są jego szczere poglądy - zauważył Jarosław Gowin.

Stanisław Żółtek, to jeszcze plankton polityczny, czy już gruba ryba? "Będzie dobrze" odc. 63 [WIDEO]

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze