Sondażowy PRZEWRÓT! Oto nowe zagrożenie dla Dudy w wyborach!

2020-04-04 8:45 MO
Andrzej Duda w opałach! Tego nikt się nie spodziewał
Autor: AKPA

Władysław Kosiniak-Kamysz rośnie w siłę. Według najnowszego sondażu lider PSL wyprzedził Małgorzatę Kidawę-Błońską i tym samym stał się najgroźniejszym rywalem dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę.

Najnowsze badanie daje Andrzejowi Dudzie 44,29 proc. poparcia i najniższy wynik od czasu pojawienia się epidemii koronawirusa w Polsce. Jego najgroźniejszym rywalem został lider PSL, który wyprzedził Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Poparcie dla obecnie urzędującej głowy państwa spada - wynika z sondażu IBSP dla portalu stanpolityki.pl. Najnowsze badanie daje Andrzejowi Dudzie 44,29 proc. poparcia. Jego największym rywalem jest obecnie Władysław Kosiniak-Kamysz, którego popiera 15, 87 proc. ankietowanych. Lider PSL wyprzedził Małgorzatę Kidawę-Błońską, którą popiera 15,77 proc respondentów.

Na kolejnych miejscu znalazł się Szymon Hołownia. Niezależny kandydat uzyskał 12,30 proc. Polaków. To wzrost o 5,09 proc. w porównaniu z poprzednim sondażem IBSP z 31 marca.

Spadło natomiast liderowi Lewicy Robertowi Biedroniowi, na którego chce głosować 6,24 proc. respondentów, przy 7,52 proc. poparcia dla sondażu dla WP. Ostatnie miejsce należy do Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji   - 5,24 proc. (6,29 proc. w poprzednim badaniu IBSP dla WP).

 

Najnowsze