Polska szczepionka na koronawirusa bezpieczna dla dzieci? Komitet Pediatryczny wydał opinię

2021-11-23 11:43
szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS, Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia

Czy polską szczepionką na koronawirusa będzie można bez obaw szczepić dzieci? - takie pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy zwlekali z decyzją o zaszczepieniu swoich pociech. Liczą na to, że polska szczepionka na koronawirusa będzie bezpieczna dla dzieci i będzie można nią bez obaw zaszczepić najmłodszych. Decyzję dotyczącą szczepionki firmy Novavax wydał Komitet Pediatryczny. Czy polską szczepionką na koronawirusa można szczepić dzieci? Wyjaśniamy.

Polska szczepionka na koronawirusa w 2021 roku

Polska szczepionka na koronawirusa jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w grudniu 2021, trafi na rynek. Taką informację przekazał dr n. med. Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zwlekali ze szczepieniem w oczekiwaniu na polską szczepionkę przeciw COVID-19. Szczepionka Nuvaxovid to produkt firmy Novavax produkowany w Polsce przez firmę Mabion. Jej skuteczność ocenia się na powyżej 90%. Czy polska szczepionka na koronawirusa będzie bezpieczna dla dzieci - zastanawia się wielu rodziców. Europejska Agencja Leków (EMA) wydała specjalny komunikat w tej sprawie. Szczegóły poniżej, w dalszej części artykułu.

Więcej o polskiej szczepionce na koronawirusa w materiale: Polska szczepionka na koronawirusa - dla kogo? Kiedy szczepienia polską szczepionką na COVID-19? ZNAMY DATĘ

Polska szczepionka na koronawirusa bezpieczna dla dzieci?

Trwa proces dopuszczenia na rynek polskiej szczepionki na koronawirusa. Europejska Agencja Leków przyjęła już finalny wniosek firmy Novavax dotyczący szczepionki wytwarzanej przez polską firmę Mabion. Czy tą szczepionką będzie można szczepić dzieci? Nad tą kwestią czuwa Komitet Pediatryczny (PDCO), który wydał opinię na temat planu badań pediatrycznych firmy. Opisano w nim, w jaki sposób lek powinien być opracowywany i badany pod kątem stosowania u dzieci, zgodnie z przyspieszonymi terminami uzgodnionymi dla szczepionek przeciw COVID-19. Jeśli polska szczepionka pomyślnie przejdzie badania, będzie można szczepić nią również dzieci.

Zobacz koniecznie, gdzie powstaje polska szczepionka na koronawirusa - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Sonda
Czy przyjmiesz polską szczepionkę na COVID?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE