Pomimo środkowego palca, posłanka Joanna Lichocka (PiS) odzyskuje kulturę

2020-08-06 18:43 MS
Joanna Lichocka. Przez wulgarny gest straciła pracę u Dudy
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Joanna Lichocka. Przez wulgarny gest straciła pracę u Dudy

Pamiętny gest z użyciem środkowego palca nie zaszkodził posłance PiS Joannie Lichockiej na długo. Dziś wróciła do prezydium sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. W głosowaniu za przywróceniem jej do władz komisji było 15 posłów (jak można się domyślać z PiS), a przeciwko opowiedziało się 14.

Posłanka Lichocka straciła funkcję wiceszefowej komisji 24 lipca w związku z jej zachowaniem na sali sejmowej. Po wygranym przez rządzących głosowaniu na temat wsparcia 1.95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia, Joanna Lichocka zwróciła się do polityków opozycji i pokazała im środkowy palec. Choć koledzy z PiS bronili koleżanki twierdząc, że ten gest nie miał nic wspólnego z gestem obraźliwym, doszło do jej odwołania. Sama Lichocka broniła się twierdząc, że… przecierała sobie oko.

Dziś z wnioskiem o uzupełnienie składu prezydium komisji i przywrócenie koleżanki na stanowisko zgłosiła się posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka. Wniosek przegłosowano, choć zachowanie posłanki Lichockiej w swoim czasie nie podobało się nawet Jarosławowi Kaczyńskiemu. W związku z aferą „palca Lichockiej” posłanka miała tez utracić podobno pewną rolę rzecznika w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy.

Najnowsze