Poseł PiS HAROWAŁ za darmo u Rydzyka. Teraz wysyłają sobie SMS-y [WIDEO]

2020-02-22 3:36 Piotr Lekszycki, Kamil Szewczyk
Tak zmieniał się ojciec Rydzyk, 2013
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI / SE

Politycy Prawa i Sprawiedliwości na ogół dobrze żyją z ekipą Radia Maryja i samym ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Niektórzy jednak mają szczególne związki z potężnym redemptorystą. Specjalne relacje z Rydzykiem łączą m.in. posła Zbigniewa Girzyńskiego. Toruński polityk swego czasu nawet za darmo harował dla zakonnika. Opowiedział o tym w programie "Politycy od kuchni" Piotra Lekszyckiego i Kamila Szewczyka,

W rozmowie z dziennikarzami Super Expressu Girzyński mówił m.in. o swoich zawiłych relacjach z dyrektorem Radia Maryja. Spytany został też o to, po czyjej stronie stanąłby, gdyby doszło do wojny między Tadeuszem Rydzykiem a Jarosławem Kaczyńskim.

ZOBACZ ODPOWIEDŹ ZBIGNIEWA GIRZYŃSKIEGO W PROGRAMIE "POLITYCY OD KUCHNI"

Poseł PiS jasno stwierdził, że wsparły w takiej sytuacji szefa PiS. Co ciekawe, Zbigniew Girzyński w latach 90. harował dla Rydzyka. Robił to całkowicie za darmo. Teraz pochwalił się, że toruńskiego zakonnika zna "doskonale". Ostatnio jednak kontakty między posłem a duchownym są rzadsze. - Nie rozmawiałem z nim ze trzy lata - zdradził Girzyński. Śle za to do Rydzyka wiadomości. - Na święta wysyłamy sobie SMS-y, ojciec dyrektor odpisuje - podkreślił polityk.

CZYTAJ TAKŻE: Straszne hałasy w mieszkaniu kolegi Kaczyńskiego. Sąsiedzi musieli wezwać ochronę WIDEO

Najnowsze