Poseł PiS szantażowany przez prostytutkę? Policja dokonała zatrzymania

2019-10-09 17:34 MGa
Grzegorz Raczak
Autor: Piotr Hukało/Dziennik Bałtycki/ Polska Press Grzegorz Raczak

Profesor Grzegorz Raczak (61 l.) to znany kardiolog i poseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk przyznał się do kontaktów z kobietą, której płacił za spotkania. Zgłosił się do prokuratury i zgłosił, że jest szantażowany przez prostytutkę.

Kobieta, która miała świadczyć usługi seksualne posłowi Prawa i Sprawiedliwości Grzegorzowi Raczakowi, została zatrzymana przez trójmiejską policję w Warszawie - donosi tvn24.pl.  Prostytutka miała grozić politykowi, że jeśli ten jej nie zapłaci, to udostępni jego kompromitujące zdjęcia. Jako pierwsza o sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza", która poinformowała o erotycznych spotkaniach posła PiS. - Przyznaję, płaciłem za spotkania z tą kobietą. Uiszczałem opłatę, bo ja nie chcę nikogo krzywdzić. Nie chcę się żenić, nikomu nie obiecywałem małżeństwa. Nie dam się szantażować, niczego złego nie zrobiłem - mówił Raczak gazecie.

Lekarz pierwszą wiadomość od kobiety miał dostać na początku września. - Byłem na kongresie w Paryżu. Ostrzegałem ją, że nie będę tolerował takich rzeczy i będę musiał zawiadomić prokuraturę. Mimo to ona nasilała swoją agresję. Stwierdziłem, że muszę dbać o swoje dobre imię, żadnego przestępstwa nie popełniłem. Z przykrością więc zawiadomiłem prokuraturę - wyznał Raczak w rozmowie z TVN24. Przyznał, że jest szantażowany opublikowaniem jego zdjęć. - Nie lubię robić awantur, ale ta kobieta niestety nie dała mi wyjścia. Nie jest to dla mnie przyjemna sytuacja. Dawno temu straciłem moją ukochaną żonę, teraz staram się jakoś sobie życie ułożyć. Nie chcę nikogo krzywdzić - stwierdził.

Z redakcją "Gazety Wyborczej" skontaktował się mężczyzna, który ma znać kobietę. - Przedstawił się jako znajomy "Justyny", prostytutki z Warszawy, która miała spotykać się z posłem w Warszawie i Gdańsku. Kobieta ma mieć być młodsza od Raczaka o ok. 30-40 lat. Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa. -  Postępowanie prowadzone jest o czyn z art. 191 Kk, czyli zmuszenie do określonego zachowania - mówi tvn24.pl Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prof. dr hab. Grzegorz Raczak kieruje Klinicznym Centrum Kardiologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. W obecnych wyborach kandyduje do Sejmu z listy PiS w okręgu w Gdańsku. 

Najnowsze