Poseł PiS wieszczy kłopoty Tuska. To wkrótce się wydarzy?

2021-02-26 11:47 zpl
Marcin Horała w Radiu PLUS
Autor: Radio Plus Marcin Horała w Radiu PLUS

Tym razem gościem Jacka Prusinowskiego w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus był Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Horała: Pandemia nie wpływa na plany budowy CPK.

Pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego pytany w Radiu Plus, czy pandemia nie każe zweryfikować rządowych planów dotyczących ruchu lotniczego mówi "Nie było w historii ludzkości Ta pandemia kiedyś się skończy. Nie było w historii ludzkości epidemii, choroby, która by się nie skończyła. I to kiedyś kiedy nie mieliśmy tak rozwiniętej nauki, szczepionek, po prostu nawet z przyczyn naturalnych nadchodził moment kiedy się kończyła. Więc ta pandemia kiedyś się skończy. Przychylałbym się opinii większości analityków, naukowców, że w perspektywie roku, dwóch, może trzech. A program CPK zakłada otwarcie lotniska, pierwszy lot w 2027 (…) Paradoksalnie pandemia kupuje nam czas. Mielibyśmy już kilka lat takiej luki, że rozwój polskiego ruchu lotniczego uderza głową o betonowy sufit na Okęciu. Oczywiście sytuacja jest dynamiczna, ale na ten moment podstawowe parametry dotyczące decyzji o budowie CPK trzymamy, one się nie zmieniają.”

Platforma pozwoliła ukraść 250 miliardów, a PiS ponad 100?

Marcin Horała był tez pytany o lukę VAT:

„-(Radio Plus) Mówiliście, że Platforma pozwoliła na kradzież 250 miliardów złotych w ramach luki VAT, w takim razie na jaką kradzież pozwolił PiS od 2015 roku?

-(MH) Tego oczywiście nie wiemy, to mogą być tylko szacunki…

-(Radio Plus) Wiemy, że ponad sto miliardów, to pewne, prawda?

-(MH) Czyli ponad połowę mniej niż ukradziono by gdyby rządziła Platforma Obywatelska.

- (Radio Plus) PO miała 8 lat, PiS na razie 5. Czy było to fair wobec Platformy, że mówiliśmy o tych 250 miliardach, pokazywaliście palcem, a teraz ponad 100 miliardów złotych przeciekło przez palce państwa PiS?

-(MH) Ważne jest ile procent znalazło się w budżecie z tego co powinno się w nim znaleźć. PO odziedziczyła lukę kilkuprocentową i przez osiem lat doprowadzili, że wynosiła25-27% i była jedną z największych w Europie.

Trybunał Stanu dla D.Tuska i E.Kopacz?

Marcin Horała mówił o wniosku o Trybunał Stanu dla D.Tuska, E.Kopacz, J.Rostowskiego i M.Szczurka, co zakładał raport komisji śledczej ds. VAT "Oczywista analiza rozkładu głosów w obecnym sejmie pokazuje, że taki wniosek nie uzyskałby poparcia niezbędnej większości kwalifikowanej niezbędnej żeby nadać mu bieg. Składanie go byłoby dosyć pustym gestem, ale nie przesądzam, może w którymś momencie spróbujemy, może pojawi się szansa, że taki wniosek przejdzie."

NIE PRZEGAP: Koronawirus w Polsce. Pandemia nie daje za wygraną! Kolejny duży wzrost zakażeń i zgonów [RAPORT, 26.02.2021]

Sedno Sprawy - Marcin Horała
Najnowsze