Poseł PiS uległ strasznemu wypadkowi! Jest w ciężkim stanie. NOWE FAKTY

2022-05-19 14:46
Poseł Prawa i Sprawiedliwości uległ poważnemu wypadkowi. Sprawa jest poważna
Autor: Waldemar Olejniczak/Facebook Poseł Prawa i Sprawiedliwości uległ poważnemu wypadkowi. Sprawa jest poważna

Poseł Waldemar Olejniczak z okręgu płockiego 14 maja w sobotę, uległ poważnemu wypadkowi. Obecnie przebywa w szpitalu bielańskim, a jego stan jest krytyczny. Do zdarzenia doszło na drodze w okolicach Modlina. Do grona posłów polityk dołączył w 2019 roku, zastępując w parlamencie Marka Opiołę.

Kariera polityczna Waldemara Olejniczaka rozpoczęła się w 2002 i 2006 roku z ramienia lokalnych komitetów i w 2014 roku ramienia PiS do rady powiatu sierpeckiego. W 2015 roku postanowił kandydować do Sejmu z okręgu płockiego, ale z niepowodzeniem. Zdobył wówczas 4920 głosów. W 2015 roku w grudniu nastąpił jednak zwrot akcji, kiedy to udało mu się zastąpić po raz pierwszy innego polityka. Został posłem wskakując na miejsce Wojciecha Jasińskiego. W 2019 roku starał się o swoją reelekcję, ale zdobył wtedy 10 327 głosów. To nadal było za mało, aby udało mu się utrzymać sprawowaną funkcję. Jakiś czas później doszło jednak znów do zastępstwa i Olejniczak zastąpił w parlamencie Marka Opiołę. 

- Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej - oświadczał i ślubował w trakcie 2. obrad Sejmu Waldemar Olejniczak.

19 maja media obiegła wieść o tragicznym wypadku posła. Przebywa on obecnie w stanie ciężkim w szpitalu bielańskim. Do wypadku doszło w okolicach Modlina. Do wypadku doszło kilka dni wcześniej, 14 maja w sobotę.

"Super Express" skontaktował się osobą z bliskiego otoczenia posła. Okazuje się, że polityk jest już przytomny, ale jego stan  nadal jest poważny. W samochód kierującego uderzył łoś, który wyskoczył nagle przed pojazd. Polityk ma uraz twarzoczaszki.

WYPADEK POSŁA OLEJNICZAKA

- 14 maja około godz. 20:30 samochód osobowy marki Renault Megane poruszający się od miejscowości Kazuń w kierunku miejscowości Czosnów zderzył się na drodze krajowej numer 7 z łosiem. Kierujący pojazdem poseł Waldemar Olejniczak doznał obrażeń ciała. Postępowanie jest wszczęte z artykułu 177 paragraf 1 - powiedziała nam rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska. 

NIŻEJ ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄCE MIEJSCE WYPADKU:

Express Biedrzyckiej 18.05 (płk Andrzej Kruczyński, Szymon Hołownia, dr Jacek Sokołowski) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE