Posłanka Hołowni ostrzega przed myśliwymi na granicy. Jest odpowiedź ministra

2021-10-17 21:06
Hanna Gil-Piątek, myśliwi
Autor: Shutterstock, Marek Zieliński Hanna Gil-Piątek, myśliwi

Posłanka Hanna Gill-Piątek (47 l.) dostała odpowiedź na pytanie o odstrzał zwierzyny przez myśliwych na terenie objętym stanem wyjątkowym. Pismo, które posłanka Polski 2050 otrzymała od Ministerstwa Klimatu i Środowiska sprawia, że włos jeży się na głowie.

Z informacji, jakie otrzymała Hanna Gill-Piątek wynikało, że 1 października minister Michał Kurtyka (48 l.) zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą, by myśliwym, którzy obecnie nie mają wstępu na tereny objęte stanem wyjątkowym, umożliwić tam odstrzał. - Jeśli premier się zgodzi, to w strefie stanu wyjątkowego pojawią się cywile z flintami, którzy będą biegać po lesie, w którym po zmroku dziecko od dzika odróżnić jest trudno. [WIĘCEJ:>>>Marsz solidarności z uchodźcami. "Stop torturom na granicy!" [ZDJĘCIA]. Przecież w pasie przygranicznym ciągle są uchodźcy, strażnicy, żołnierze – polowania to dla nich wszystkich wielkie zagrożenie. Pan minister prosi się o tragedię zasłaniając się walką z afrykańskim pomorem świń - alarmowała posłanka Hanna Gill–Piątek.

Pismo Gill-Piątek
Autor: Ministerstwo Klimatu i Środowiska Pismo, które otrzymała Hanna Gill-Piątek

W niedzielę do sprawy odniosło się Ministerstwo Klimatu i Środowiska. - Wbrew fałszywym doniesieniom medialnym nie brano pod uwagę jakiejkolwiek realizacji działań przy użyciu broni przez członków PZŁ na terenach objętych stanem wyjątkowymwyczytamy w komunikacie opublikowanym przez resort środowiska. - Jakiekolwiek spekulacje w tym zakresie prowadzą jedynie do wprowadzania w błąd opinii publicznej i są całkowicie nieuprawnione - dodano.

Ministerstwo podkreśla, że stan wyjątkowy jest sytuacją "wyższej konieczności" i obecność oraz realizacja działań przez myśliwych na tych terenach mogłaby nieść za sobą zagrożenie. - W związku z powyższym jakiekolwiek zmiany w tym zakresie nie są ani nie będą prowadzone - podkreśliło ministerstwo. 

Sytuacja na polskiej granicy jest poważna. Do tej pory z wyziębienia umarło 6 uchodźców z Bliskiego Wschodu. Są dowody na to, że Straż Graniczna wywozi na granicę m.in. kobiety i dzieci, którym udało się dostać się w głąb terytorium RP. >>>Push-back: co to znaczy? Na czym polega?

>>>Gdzie są dzieci z Michałowa? W Opolu słychać płacz z białoruskiej granicy i ujadanie psów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy myśliwi powinni mieć prawo prowadzić odstrzał dzików na terenie objętym stanem wyjątkowym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE