Posłanka PiS ZNOWU w kontrze do Kaczyńskiego! "Życzę im powodzenia"

2020-10-01 19:33 ełem
Jarosław Kaczyński
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

"Piątka dla zwierząt" wciąż budzi wielkie emocje. Po tym, jak we wrześniu omal nie upadła przez nią koalicja PiS - Porozumienie - Solidarna Polska, po spacyfikowaniu przez Jarosława Kaczyńskiego buntu, wydawało się, że jest spokój. Ale to tylko pozory. Jedna z zwieszonych wtedy posłanek PiS wciąż gra przeciwko prezesowi Kaczyńskiemu.

Posłanka Teresa Hałas udzieliła długiego wywiadu portalowi NaTemat.pl, gdzie odniosła się do projektu ustawy o ochronie zwierząt i swojego zawieszenia w prawach członka PiS. 

- Czuję się niezrozumiana - twierdzi posłanka w rozmowie z portalem. Przekonuje, że musiała zagłosować przeciwko ustawie, by być uczciwą wobec swoich wyborców. Wyjaśnia również dlaczego pojawiła się na proteście rolników przeciwko PiS.

- Musiałam się pojawić, ponieważ jestem szefową Związku Krajowego Solidarności Rolników Indywidualnych, który istnieje od 40 lat. Nie mogłam zostawić rolników samych. W ogóle sobie tego nie wyobrażam. Bo jeśli człowiek czymś się kieruje, komuś się poświęca, to trzeba być z ludźmi - przekonuje Teresa Hałas. 

- Mnie wybierała wieś. Ja na wsi się urodziłam, na wsi mieszkam, jestem ze wsią związana. Mam trzy córki. Mam osiem psów, pięć koni. Wszystkie zwierzęta żyją w symbiozie, nie są związane, mają taki dobrostan, jaki powinien być - stwierdziła posłanka. Dodała, że jest osobą wrażliwą, pamięta chwile gdy w jej rodzinnym domu zabijało się zwierzęta na mięso.

- To nie są miłe chwile, ale życie jest takie jakie jest. A ludzie chcą jeść mięso - dodała i stwierdziła, że ustawa proponowana przez prezesa Kaczyńskiego "bije w produkcję żywności na wsi". Do zawieszenie jej w prawach członka partii nie chce się odnosić i mówi, że prezes miał do tego prawo, "które nadał mu statut". 

Przypomnijmy, głosowana w połowie września ustawa zakłada m.in. zakaz chowu zwierząt futerkowych i uboju rytualnego.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: PiS chce wychować nowego człowieka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze