Powyborcza katecheza Rydzyka. Prawił o GRZESZNIKACH. Niebywałe!

2020-06-30 11:41 CHA
Ks. Rydzyk: Otworzyli galerie, wracajcie do kościoła!
Autor: ARCHIWUM / SUPER EXPRESS Ks. Rydzyk: Otworzyli galerie, wracajcie do kościoła!

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie walki o Pałac Prezydencki, niemal cała Polska żyje polityką. Tymczasem ojciec Tadeusz Rydzyk wygłosił katechezę, którą dziś z samego rana opublikowało Radio Maryja. Jego słowa mogą dać dużo do myślenia, szczególnie, że prawił o grzesznikach i wybaczaniu.

Mimo że to powyborcze nauczanie toruńskiego redemptorysty, powstrzymał się tym razem on od bezpośredniego komentowania wydarzeń politycznych. A przecież duchowny wielokrotnie udowadniał, że nie ma problemu z wyrażaniem swych poglądów polityczno-ideologicznych. Teraz jednak skupił się wyłącznie na kwestiach wiary. Zaskoczenie? - Ponieważ pan Bóg jest święty, może przebaczyć człowiekowi, który wyznaje przed nim, że jest grzesznikiem. Już w Starym Testamencie czytamy: „Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja - Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać” - rozprawiał o. Rydzyk.

ZOBACZ TEŻ: Mistrzowski ruch Rydzyka. Zakonnik WIELKIM WYGRANYM wyborów 2020. Ależ to przewidział!

- Człowiek musi prosić o wybaczenie, musi uznać, że jest grzesznikiem – dodawał. - Bóg objawia swoje imię. A co to znaczy imię? W tradycji Starego Testamentu jest ono czymś więcej niż zwykłym wyróżnikiem osoby. Imię wyraża cechy danej jednostki, jej esencję, a nawet potencjał w niej drzemiący. Nadanie imienia bywa rozumiane jak modlitwa, kim nosiciel imienia ma się stać – podkreślał o. Rydzyk. Trzeba przyznać, że jego katecheza była bardzo pouczająca! - Pomyślmy o naszej wierze – apelował na koniec swego nauczania.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Artur Dziambor: Duda i Trzaskowski będą się przytulać do Konfederacji [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze