Wybory prezesa PSL. Pozycja Kosiniaka-Kamysza zagrożona? Oto jego kontrkandydat

2021-12-04 8:18
Władysław Kosiniak-Kamysz
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Władysław Kosiniak-Kamysz

Na sobotę 4 grudnia zaplanowano kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego. W jego trakcie mają być wybrane nowe władze w tym prezes, Rada Naczelna wraz z jej przewodniczącym, Sąd Koleżeński i Główna Komisja Rewizyjna. Kandydatów na przewodniczących jest dwóch. Pierwszym jest obecny prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. W niemal ostatniej chwili swój start ogłosił poseł PSL Stefan Krajewski.

Wybory w PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz ma rywala

Zgodnie ze statutem Polskiego Stronnictwa Ludowego, w wyborach musi wziąć minimum dwóch kandydatów. Dlatego też nie było możliwości, żeby Władysław Kosiniak-Kamysz został prezesem tylko z powodu braku konkurencji. Drugim kandydatem został więc Stefan Krajewski. Prezes Ludowców wybierany jest tajnym głosowaniu, zwycięstwo warunkuje bezwzględną większością głosów. 

ZOBACZ Koniec epoki?! Kosiniak-Kamysz w opałach! Straci stanowisko? Poseł PSL staje do walki

Express Biedrzyckiej Kosiniak Kamysz

- Przeprowadził [Kosiniak-Kamysz - dop. red.] Stronnictwo przez bardzo trudny czas. W wielu kwestiach się zgadzamy, mamy takie samo podejście, ale jest parę obszarów, w których mamy inne spojrzenie. Ja chcę to w sobotę przedstawić kongresowi. I to kongres zdecyduje, którą - że tak powiem - opcję wybierze - powiedział dla PAP Stefan Krajewski.

Wybory w PSL. Czy Krajewski zagrozi Kosiniakowi-Kamyszowi?

Na sobotnim kongresie ma się pojawić ponad tysiąc delegatów partii. Stefan Krajewski jest posłem PSL oraz prezesem ugrupowania w województwie Podlaskim. Jak jednak wynika z doniesień samych ludowców, pozycja dotychczasowego lidera jest niezagrożona. Władysław Kosiniak-Kamysz pełni rolę prezesa PSL od 2015 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE