Pracownica Andrzeja Dudy wyjawiła, co robi pierwsza dama! Ogromna awantura

2021-10-26 9:58
Agata Duda
Autor: Igor Smirnow/KPRP

Agata Duda nie jest typem pierwszej damy, która lubi brylować w mediach. Nieprzychylni jej ludzie często twierdzą, że żona prezydenta niewiele pracuje. Teraz pracownica Andrzeja Dudy wyjawiła, co robi pierwsza dama! Momentalnie wybuchła ogromna awantura w mediach społecznościowych. Internauci byli bezlitośni zarówno dla sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Bogny Janke, jak i dla samej Agaty Dudy.

Agata Duda właściwie od początku pierwszej kadencji swojego męża w fotelu prezydenta jest obiektem ataków ze strony polityków opozycji i wyborców, który nie sympatyzują z partią rządzącą. Wiele osób zarzuca pierwszej damie, że nie jest aktywna. Inne zdanie na ten temat ma pracownica Andrzeja Dudy w jego kancelarii. Chodzi i sekretarz stanu - Bognę Jankę, która pełni tę funkcję od 14 lipca 2021 roku. Wcześniej - jak sama pochwaliła się w Radiu Zet - znała prezydenta od kilku lat. - Poznałam pana prezydenta jeszcze zanim został prezydentem i od czasu do czasu mieliśmy kontakt, rozmawialiśmy, spotykaliśmy się - zdradziła Janke, która w tym samym wywiadzie mówiła też o Agacie Dudzie w kontekście udziału byłych pierwszych dam - Jolanty Kwaśniewskiej i Anny Komorowskiej - w manifestacji w Michałowie (PISALIŚMY O TYM TUTAJ). 

NIE PRZEGAP: Rekonstrukcja rządu. Sensacyjne wieści o Beacie Szydło! Co tam się dzieje?!

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Agata Duda. Dalsza część tekstu poniżej

- Pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób - stwierdziła Bogna Janke, po czym szerzej odniosła się do aktywności Agaty Dudy. - Po tym, jak zaczęłam pracę w Kancelarii Prezydenta, byłam niezmiernie zaskoczona tym, jak bardzo zajętą osobą jest pani prezydentowa. Agata Kornhauser-Duda jest po prostu codziennie w pracy. Ma wiele spotkań - podkreśliła pracownica Andrzeja Dudy. To jednak nie wszystko. Bogna Janke odpowiedziała o sytuacji, która miała mieć miejsce ostatnio. - Przed spotkaniem z Kołami Gospodyń Wiejskich miała spotkanie z finalistami Konkursu Chopinowskiego. Byłam świadkiem, jak wybiegła z Sali Kolumnowej i mówi: muszę się spieszyć, bo mam spotkanie z Kołami Gospodyń - zdradziła sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Te słowa wywołały falę drwin internautów. Zrobiła się ogromna awantura. 

"Cicha bohaterka", "Czy musi Pani jeszcze bardziej ośmieszać prezydentową?", "Ludzie tu kawę piją, Pani Janke, nie każdego stać na szmatki do czyszczenia ekranów Twarz ze łzami radości", "myślałam, że to jakiś kabaret, a to pani z kancelarii prezydenta", "Matko, wy nawet nie wiecie jak sami ją ośmieszacie" - szydzili użytkownicy Twittera. Na ataki zareagowała sama Bogna Janke. "Wylewa się hejt za to, że wspomniałem w Radiu Zet, iż Pierwsza Dama spotyka się z Kołami Gospodyń Wiejskich. Niebywałe, ile w tym pogardy dla ludzi ze wsi. Koła to 10 tys. (!) organizacji, które integrują lokalne społeczności. Czym jeszcze zajmuje się Pierwsza Dama?" - napisała pracownica kancelarii Andrzeja Dudy.

Sonda
Czy Agata Duda dużo pracuje?
Prezydencka minister Bogna Janke: Agata Kornhauser-Duda jest po prostu codziennie w pracy  Jak oceniasz pracę PIERWSZEJ DAMY? 2
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE