Pracownica Rydzyka ukazała toruńskie IMPERIUM z bliska. To ROBI WRAŻENIE

2020-08-06 11:31 CHA
Ks. Rydzyk: Otworzyli galerie, wracajcie do kościoła!
Autor: ARCHIWUM / SUPER EXPRESS Ks. Rydzyk: Otworzyli galerie, wracajcie do kościoła!

Okolice toruńskiego Portu Drzewnego wśród samych mieszkańców miasta znane są jako „miasteczko Rydzyka”. Nadwiślańskie tereny nazwano tak, bowiem tam skupione są inwestycje związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W ich skład oprócz sanktuarium, zbudowanego z przepychem wchodzi też między innymi park. Jak to wszystko wygląda z bliska, pokazała właśnie pracownica zakonnika. Trzeba przyznać, że to robi kolosalne wrażenie.

Okazuje się, że w weekend tuż obok Sanktuarium NMP Nowej Ewangelizacji im. św. Jana Pawła II zostanie otwarty park. O wszystkim poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarka i fotografka Radia Maryja. „W sobotę 8 sierpnia otwarcie Parku Pamięci "Zachowali się jak trzeba" przy Toruńskim Sanktuarium. Znajdują się tu nazwiska osób, które ratowały Żydów przed zagładą” - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Podszyli się pod Rydzyka. OKRUTNE żarty. Toruński duchowny WPADNIE w FURIĘ?

W parku, przy starannie przystrzyżonych, eleganckich trawnikach już stoją symetrycznie umieszczone bryły z nazwiskami polskich bohaterów. Nocą będą one świeciły w barwach biało-czerwonych. W okolicy zasadzono drzewa, a tuż obok spacerowicze będą mogli również odetchnąć przy specjalnie postawionych tężniach, łącząc wypoczynek z nauką o historii naszego kraju. „Misją Parku Pamięci Narodowej jest upamiętnienie bohaterstwa Polaków ratujących osoby pochodzenia żydowskiego podczas II wojny światowej” - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Rydzyk wpadnie w popłoch! Będzie musiał zwrócić 40 milionów złotych?

Trzeba przyznać, że to okazałość parku robi wrażenie. Z pewnością nowe dzieło o. Rydzyka przyciągnie rzesze ciekawych ludzi.

Od Bacha do Beatlesów. Kościół zakazał tych piosenek.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze