Jarosław Kaczyński dla Super Expressu: Pracujemy nad 500 plus dla emerytów

2018-09-10 6:01
Jarosław Kaczyński, Nowogrodzka
Autor: Andrzej Lange/Super Express Jarosław Kaczyński, Nowogrodzka

Wygląda na to, że dla emerytów i rencistów nadejdą wreszcie lepsze czasy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński (69l), zdradził Super Expressowi, że trwają zaawansowane prace nad projektem 500 Plus dla emerytów.

Jarosław Kaczyński ruszył w Polskę. Prezes ma intensywnie uczestniczyć w kampanii samorządowej. W sobotę pojawił się we Wrocławiu, gdzie wspierał i kandydatkę PiS na prezydenta Wrocławia – posłankę Mirosławę Stachowiak – Różecką (45l). W rozmowie z Super Expressem prezes mówił o dodatku specjalnym dla emerytów.

- To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest teraz zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty. Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany – zapewnił nas prezes. - To jest bardzo trudna sprawa. Emerytów i rencistów jest ogromna liczba, przeszło 9 milionów. Każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma. Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli – dodał nam Kaczyński.

Także na wrocławskiej konwencji poruszył temat jakości życia najstarszych Polaków. Zapewnił, że rząd pracuje, by żyli coraz lepiej. - Odbyliśmy setki spotkań w kraju, rozmawialiśmy z tysiącami ludzi. Z tego powstał nasz program, który jest związany z rzeczywistością, w którym trzymamy się faktów i chodzimy po ziemi. To jest program z jednej strony ogólnopolski, z drugiej podzielony na wiele programów lokalnych dla małych ojczyzn - mówił szef PiS. A wtórował mu szef rządu. - Znakiem firmowym PiS jest to, że możemy, że potrafimy. Nie tak jak premier Donald Tusk, sprzed kilku lat: jak coś jest niemożliwe, to jest niemożliwe. Tak sobie opowiadali. Nie wiem po co oni teraz powołali gabinet cieni, przez osiem lat mieli tak naprawdę gabinet cieni – skwitował Mateusz Morawiecki (50 l.).

Prezes o kierowaniu partią:

69 lat za wcześnie na emeryturę

- Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata. Mam dzisiaj 69 lat. W polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny. Mogę być prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej. W tej chwili nie ma problemu następcy. Mam znakomitych współpracowników, mamy znakomitego premiera, wszystko jest dobrze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE