Prawnuk Henryka Sienkiewicza BRUTALNIE o Szydło. BOLESNE wspomnienia, przykra sprawa

2020-08-19 13:00
Beata Szydło
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Beata Szydło

Ile można? To już kolejny cios wymierzony w Beatę Szydło w ostatnich dniach! Mimo że była premier obecnie reprezentuje nas w Parlamencie Europejskim i rzadziej niż kiedyś udziela się w krajowej polityce, wciąż pozostaje jedną z najbardziej znanych twarzy Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem gromy spadły na nią z dość nieoczekiwanej strony. Ostre słowa pod jej adresem wypowiedział bowiem znany raczej ze swej powściągliwości prawnuk Henryka Sienkiewicza. Przypominanie takich rzeczy Beacie Szydło może być dla niej samej naprawdę bolesne.

To się nie spodoba Beacie Szydło! Chcąc zaatakować oponentów politycznych poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz, który jest potomkiem naszego największego powieściopisarza, przy okazji przywalił w byłą premier. Były minister spraw wewnętrznych kpił na Twitterze z niekonsekwencji słów przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. To wszystko w kontekście nagłej dymisji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który jeszcze kilka tygodni temu zapewniał, że nigdzie z rządu się nie wybiera.

ZOBACZ TEŻ: Owsiak skomentował odejście Szumowskiego. Takich słów nikt się nie spodziewał

- Szydło: była tak wspaniałym premierem, że trzeba było ją wymienić. Macierewicz: najlepszy min. ON 1000 lecia odszedł właśnie dlatego. Zalewska zrobiła tak wspaniałą reformę, że już jej nie ma. Szumowski zwalczył pandemię więc odchodzi. J.Kaczyński zbawca narodu... czekamy – zadrwił Sienkiewicz. Beata Szydło przestała stać na czele polskiego rządowi w grudniu 2017 roku. Rezygnację ogłosiła w dniu głosowania nad wyrażeniem konstruktywnego wotum nieufności dla jej rządu. Obiło się to o tyle szerokim echem, że jeszcze w Sejmie politycy PiS przekonywali, że wspaniale szefuje Radzie Ministrów, po czym po kilku godzinach Szydło oznajmiła, że odchodzi z urzędu.

ZOBACZ TEŻ: Szydło się ZAŁAMIE?! PUBLICZNIE drwiny rekordzisty Guinnessa. CHAMSKIE porównanie

Łukasz Szumowski - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE