Sondaż CBOS. Premier i rząd NAJGORZEJ OCENIANI w tym roku! Tak słabych notowań jeszcze nie mieli

2014-08-28 22:09

Notowania premiera Donalda Tuska i jego rządu są najgorsze od początku roku. Najnowszy sondaż CEBOS pokazuje, że z poparciem dla władzy jest coraz gorzej!

Tylko od lipca zwolenników rządu było, a z 26 proc. poparcie spadło do 23 proc. Przybyło zaś przeciwników i to aż o 6 punktów proc.! Tak słabej oceny obecnego gabinetu w tym roku jeszcze nie było. Praca rządzących także nie jest najlepiej oceniana. Negatywnie ocenia ją aż 62 proc. badanych w sondażu CBOS, w porównaniu z lipcem wynik ten zwiększył się o 3 punkty proc. Tych, którzy pracę premiera i jego ministrów oceniają dobrze także jest coraz mniej. Jeśli w lipcu było ich 26 proc, to teraz tylko 25 proc.

Bardzo źle jest oceniana także polityka rządu w sprawach gospodarczych. Aż 68 proc. badanych stwierdziło, że polski rząd nie stwarza szansy na poprawę sytuacji gospodarczej w kraju.

Sam premier tez nie jest dobrze oceniany. Zadowolenie z premiera Donalda Tuska wskazało 26 proc. badanych. Niezadowolonych z jego pracy jest zaś 60 proc.! To o 5 punktów proc. więcej niż miesiąc temu. Można powiedzieć, że źle się dzieje, oj źle!

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Zobacz: Sondaż: PiS ZNÓW przed PO i to z dużą przewagą!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE