Premier Mateusz Morawiecki w specjalnym liście: 14. emerytura to troska o najsłabszych

2022-05-19 4:38
Premier Mateusz Morawiecki
Autor: ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS 4 czerwca odbędzie się konwencja PiS

Premier Mateusz Morawiecki napisał specjalny list do polskich seniorów. Poznajcie treść listu, który publikuje "Super Express". Padły w nim ważne i piękne słowa: - Miarą odpowiedzialności państwa jest troska o najsłabszych. Mam przekonanie, że dzięki naszym rządom seniorzy są z roku na rok coraz bardziej bezpieczni, a jesień życia naprawdę może być złota. I o to właśnie chodzi. Bo kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość, to tak naprawdę rządzą Polacy, w tym seniorzy - pisze do emerytów premier.

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy,

szacunek dla starszych to podstawa funkcjonowania każdego poważnego państwa. Ale szacunek nie może ograniczać się tylko do słów. Prawo i Sprawiedliwość obiecało zadbać o seniorów i wywiązujemy się z tej obietnicy każdego roku. Na początek przywróciliśmy niższy wiek emerytalny, a zaraz potem zaczęliśmy podnosić świadczenia emerytalne.

To dzięki naszym działaniom przeciętna emerytura wzrosła aż o 600 zł. A to nie wszystko. Każdy senior w Polsce dostaje również 13. emeryturę. Osoby starsze nie mogą wybierać: leki czy jedzenie. Dlatego robimy wszystko, by takie historie nigdy nie miały miejsca. Bieda jest upokarzająca nie dla tych, których nie stać na podstawowe produkty. Bieda to hańba dla państwa, które nie potrafi zadbać o swoich obywateli. A przecież jeszcze kilka lat temu takie było państwo polskie – obojętne, niewrażliwe.

Polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości zawsze jest nakierowana na dobro tych, o których dotąd Polska nie dbała wystarczająco. Ostatnie dwa lata były jednak wyjątkowo trudne. I nawet te podwyżki emerytur, które już wprowadziliśmy, mogły być dla wielu seniorów niewystarczające. Prawo i Sprawiedliwość tym się różni od innych partii, że kiedy pojawiają się wyzwania, to nie chowamy głowy w piasek. Państwo musi być aktywne i odpowiadać na problemy Polaków. Kiedy cały świat mierzył się z pandemią, zaproponowaliśmy Państwu dodatkową, 14. emeryturę. To miało być rozwiązanie jednorazowe. Ale choć pandemia ustąpiła, to kolejne problemy przyszły razem z wojną wywołaną przez Rosję. Putinflacja, czyli inflacja wywołana przez Władimira Putina, uderza w kieszenie wszystkich, ale emeryci i renciści są szczególnie narażeni na straty. Nasz rząd będzie temu przeciwdziałał ze wszystkich sił.

Podjęliśmy decyzję o wypłacie kolejnej 14. emerytury. Znieśliśmy podatek od emerytur i ustanowiliśmy waloryzację na poziomie 7 proc. W trudnych czasach stosujemy wyjątkowe rozwiązania. Wszystko po to, by każdy senior mógł czuć się bezpiecznie.

Miarą odpowiedzialności państwa jest troska o najsłabszych. Mam przekonanie, że dzięki naszym rządom seniorzy są z roku na rok coraz bardziej bezpieczni, a jesień życia naprawdę może być złota. I o to właśnie chodzi. Bo kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość, to tak naprawdę rządzą Polacy, w tym seniorzy. Stoimy i będziemy stać na straży Państwa interesów. Przez lata to Państwo służyli Polsce. Teraz to my mamy zaszczyt służyć Państwu.

Sonda
Czy uważasz, że wiek emerytalny w Polsce powinien zostać podwyższony?
Spotkanie Morawieckiego i Kaczyńskiego z Zełenskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE