Premier Morawiecki podjął decyzję: Renta dla dzieci bohatera

2020-08-12 19:18
 Premier Mateusz Morawiecki
Autor: Wikipedia Premier Mateusz Morawiecki

Sprawa Marcina Kolczyńskiego (+37 l.), który kosztem własnego życia uratował trójkę obcych dzieci, wstrząsnęła całą Polską. Bohaterski mężczyzna, którego pogrzeb odbył się we wtorek, osierocił własne pociechy. Nie zostaną jednak one pozostawione bez pomocy. Zadbał o to premier Mateusz Morawiecki (52 l.).

- W związku ze śmiercią pana Marcina, który uratował życie innych osób w niedzielę 2 sierpnia przy plaży w Julianadorp w Holandii, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu rent specjalnych trójce dzieci zmarłego. Renty będą wypłacane od sierpnia 2020 roku do czasu kontynuowania nauki w szkole, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat – mówi „Super Expressowi” Piotr Muller (31 l.), rzecznik rządu. Renty specjalne wynoszą od tysiąca do 2 tys. zł na osobę. ​Pomóc rodzinie zmarłego zorganizowali również Holendrzy. Zbiórka, z której pieniądze trafią do rodziny Marcina Kolczyńskiego, przyniosła już 350 tys. euro, czyli ok. 1,5 mln zł!

Leszek Miller - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE