Premier Morawiecki poważnie obawia się rozwoju pandemii. Może dojść do tragedii

2022-01-07 9:43
Mateusz Morawiecki
Autor: Piotr Grzybowski/SE Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dziennikarzom Interii. Jedno z ich pytań dotyczyło zbliżającej się piątej fali pandemii koronawirusa. Szef rządu ma nadzieje, że zakażenia omikronem okażą się mniej śmiertelne, ale zakłada on także czarny scenariusz.

– Coraz więcej ekspertów mówi o tym, że piąta fala może oznaczać nawet 100 tysięcy zakażeń dziennie. Czy my jesteśmy na to przygotowani? – zapytali Mateusza Morawieckiego dziennikarze. – Nasz obecny system jest w stanie pomóc znacząco większej liczbie osób chorych na covid. Dziś zmniejsza się liczba pacjentów w szpitalach, ale wiemy, że ten trend może się odwrócić – odpowiedział premier.

Kolejna fala przyniesie zapewne kolejne tragedie w polskich rodzinach. Dlatego po raz kolejny wzywam do szczepienia się. Służba zdrowia, to jest jedno, a nieprzewidywalność kolejnych mutacji, to drugie. Choć trzeba też zaznaczyć, że raporty z Wielkiej Brytanii, Australii i RPA wskazują, że przy tej mutacji, mimo ogromnej liczby zakażeń, jest mniejsza liczba hospitalizacji i zgonów – poinformował Morawieckie.

Koronawirus. Ponure słowa ministra zdrowia o omikronie. Najgorsze czeka nas już niebawem

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie

Dziennikarze wspomnieli, że w USA śmiertelność jest obecnie mniejsza, ale przy dużej skali zakażeń statystyki zgonów są szokujące. – Tego bardzo się obawiam – przyznał szef rządu.

Będzie kolejny lockdown? Niedzielski rozbrajająco szczery. Boicie się?

Premier Morawiecki unikał podczas wywiadu jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o wprowadzenie obowiązku szczepień dla pewnych grup społecznych. – Staramy się wypracować kompromis w ramach całego polskiego Sejmu, aby przyjąć rozwiązania umożliwiające jeszcze bardziej skuteczną walkę z COVID-19 – dodał polityk.

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE