Premiera filmu "Taśmy Amber Gold". Gdzie i kiedy oglądać nowy dokument Sylwestra Latkowskiego?

2021-01-13 12:04 pmar
Taśmy Amber Gold
Autor: screen z YouTube/LatkowskiTV

Afera Amber Gold była jedną z największych, jakie wstrząsnęły opinią publiczną w Polsce w XXI wieku. Sprawą już w 2012 roku zajął się Sylwester Latkowski, który badał ją pieczołowicie przez lata. Efekty jego śledztwa zaprezentowane są w filmie "Taśmy Amber Gold", który według zapowiedzi może wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi na polskiej scenie politycznej. Gdzie i o której oglądać premierową emisję filmu „Taśmy Amber Gold” Sylwestra Latkowskiego? Blisko dwugodzinny dokument będzie można obejrzeć już dziś, 13 stycznia o godz. 20:35 w TVP1 i TVP Info.

W zapowiedzi filmu na stronie TVP możemy przeczytać: - Sylwester Latkowski Trójmiasto nazywa małą Sycylią, bo tutaj świat przestępczy krzyżuje się z polityką, władzą samorządową, policją, służbami specjalnymi, prokuratorami i sędziami, wielkim i małym biznesem. Są dobrze zorganizowani. Można powiedzieć, że nawet zdyscyplinowani. Od lat pilnują, by nie wkradł się tutaj chaos. Wszystko dzieje się po cichu. Czy teraz coś się zmieni? Latkowski przedstawia swoje dziennikarskie śledztwo, które prowadził przez osiem lat. Po raz pierwszy zaprezentuje nieznane dotąd nagrania. Większość jego rozmówców chciała coś ukryć i zatrzeć po sobie ślady przestępczego działania. Czy skutecznie?

Były redaktor naczelny tygodnika „Wprost”, wraz z dziennikarzem Michałem Majewskim, prowadził dziennikarskie śledztwo w sprawie piramidy finansowej. – Ten film to osiem lat dziennikarskiego śledztwa, dziesiątki rozmów (...) prezentowane taśmy wreszcie pokażą, jak naprawdę wygląda sprawa, o której wszyscy chcą zapomnieć, bo afera Amber Gold została zamieciona pod dywan – mówił Latkowski, który w filmie próbuje m.in. wyjaśnić co na temat Amber Gold wiedział premier Donald Tusk;,jaką funkcję w firmie pełnił jego syn oraz co się stało ze złotem klientów piramidy finansowej. 

Zobacz najważniejsze fakty z afery Amber Gold w poniższej galerii:

Blisko dwugodzinny dokument "Taśmy Amber Gold" zostanie wyemitowany przez TVP w środę 13 stycznia o godz. 20:35 równolegle w TVP1 i TVP Info. Po emisji odbędzie się dyskusja, która poprowadzi Michał Adamczyk. W rozmowie weźmie udział autor filmu, ale także dziennikarze oraz publicyści. 

Latkowski oskarża i podaje nazwiska: Zanussi, Szyc, Wojewódzki
Najnowsze
KOMENTARZE