Kaczyński igra ze zdrowiem i odwleka operację. Ma bardzo ważny powód

2019-05-04 2:00
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Jak ustalił nieoficjalnie „Super Express”, operacja kolana Jarosława Kaczyńskiego (70 l.) i wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego ma się odbyć dopiero pod koniec 2019 roku lub na początku przyszłego roku. Powód? Wybory - najpierw do Parlamentu Europejskiego a następnie do Sejmu. - Operacja musi poczekać, są ważniejsze sprawy dla prezesa. Bardzo chcemy wygrać wybory, a zabieg w połączeniu z rehabilitacją wyłączyłby Jarosława z codziennego funkcjonowania i z kampanii – tłumaczy ważny polityk PiS.

Jak ustalił nieoficjalnie „Super Express”, operacja kolana Jarosława Kaczyńskiego (70 l.) i wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego ma się odbyć dopiero pod koniec 2019 roku lub na początku przyszłego roku. Powód? Wybory - najpierw do Parlamentu Europejskiego a następnie do Sejmu.

Przed podróżą wybierz się... do lekarza

- Operacja musi poczekać, są ważniejsze sprawy dla prezesa. Bardzo chcemy wygrać wybory, a zabieg w połączeniu z rehabilitacją wyłączyłby Jarosława z codziennego funkcjonowania i z kampanii – tłumaczy ważny polityk PiS.

Ponad dwie godziny dziennie rehabilitacji, a do tego ciężka kuracja antybiotykowa. Tak jeszcze w ostatnich miesiącach 2018 roku wyglądało życie prezesa PiS, który walczył z infekcją bakteryjną. A ta przytrafiła mu się po tym, jak rozbolało go kolano i na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku trafił do jednego z dolnośląskich szpitali.

- Tam prezes otrzymał zastrzyk przeciwbólowy a niedługo potem było źle. Dostał bardzo wysokiej gorączki, został przewieziony do szpitala na Szaserów i okazało się, że ma gronkowca. Sprawa wyglądała naprawdę poważnie – opowiada nam polityk PiS z otoczenia Kaczyńskiego.

To już na szczęście przeszłość. I choć po wszystkim prezes miał przejść operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego, to wciąż nie zdecydował się na zabieg. Dlaczego? Jak usłyszeliśmy od jednego z jego politycznych współpracowników, prezes zdaje sobie sprawę, że operacja a później rehabilitacja wyłączyłaby go na wiele tygodni z życia politycznego.

- Teraz najważniejsze to wygrać dwukrotnie wybory. Operacja będzie później – miał m.in. powiedzieć Kaczyński niedawno do swoich współpracowników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE