Tajna narada u przyjaciela Kaczyńskiego! Co dalej z Ziobro?! KULISY ROZMÓW

2020-09-22 16:43 KS
Tajna narada u przyjaciela Kaczyńskiego
Autor: Marek Kudelski Tajna narada u przyjaciela Kaczyńskiego

Poparcie ustawy PiS o bezkarności urzędników, nieatakowanie premiera Mateusza Morawieckiego (52 l.), oddanie resortu środowiska oraz dymisja prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego (50 l.) – to warunki, jakie podczas nocnego spotkania postawił Jarosław Kaczyński (71 l.) ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze! Czterogodzinna rozmowa obydwu polityków odbyła się w prezydenckiej willi, w której mieszka Maciej Łopiński (73 l.), przyjaciel Lecha Kaczyńskiego (†61 l.) i były minister w jego kancelarii.

– To była ciężka rozmowa, po której prezes PiS nie był usatysfakcjonowany. W grze wciąż jest dymisja Ziobry i rząd mniejszościowy. Sytuacja nie jest prosta – ujawnia nam wysoko postawiony polityk Zjednoczonej Prawicy.

Nocna rozmowa Kaczyńskiego z Ziobrą odbyła się nie na Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS, ale w willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie. W należącym do Kancelarii Prezydenta budynku wynajmuje mieszkanie Maciej Łopiński, jeden z najbliższych przyjaciół prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dziś szef rady nadzorczej TVP, jeszcze do niedawna pełniący obowiązki prezesa telewizji. Dlaczego akurat tam? – Maciej Łopiński to przyjaciel Kaczyńskich od lat, niemal mediator w różnych politycznych sporach i też w takiej roli występował trochę podczas spotkania Kaczyńskiego z Ziobrą – zdradza nam ważny polityk PiS.

Podczas czterogodzinnego spotkania prezes PiS miał postawić Ziobrze kilka warunków. – Była mowa o poparciu ustawy o bezkarności urzędników, także o dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, czyli zaufanego człowieka Ziobry – ujawnia nam wysoko postawiony polityk PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński może czołgać koalicjantów. Ten sondaż to jego AS W RĘKAWIE

Czy Ziobro jest w stanie oddać PiS stołek prokuratora krajowego? – Oceniam bardzo wysoko funkcjonowanie tego rozwiązania, które jest obecnie, ale podkreślam, że porozumienie jest rzeczą najważniejszą i to Zbigniew Ziobro będzie decydował. Wypada się cieszyć, że spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą trwało kilka godzin. Niepokojące by było, gdyby trwało krótko. Ale jaka będzie cena i czy dojdzie do porozumienia – tego nie wiem – mówi nam poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański (65 l.).

– W tym tygodniu powinny być ogłoszone ustalenia dotyczące funkcjonowania rządu oraz składu koalicji rządzącej – powiedział z kolei „SE” rzecznik rządu Piotr Mueller (31 l.). W środę wczesnym popołudniem dojdzie do kolejnej tury rozmów kierownictwa PiS w sprawie przyszłości obozu Zjednoczonej Prawicy i Zbigniewa Ziobry. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jasnowidz Jackowski PRZEPOWIADA przyszłość Beaty Szydło. To wielu zaskoczy!

Adam Bielan - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze