Prezesi dostali średnio po 29 tys. zł premii! Prawie 5 mln na nagrody w IPN

2019-03-23 4:54 KS
Dr Jarosław Szarek
Autor: Bartosz Krupa

Gigantyczne nagrody w Instytucie Pamięci Narodowej! Jak ustalił „Super Express”, w 2018 roku na premie dla prezesa IPN Jarosława Szarka (56 l.) i jego trzech zastępców poszło w sumie prawie 117 tys zł. Pracownicy też nie narzekali, bo dostali łącznie 4,7 mln zł!

Kiedyś Grzegorz Schetyna (56 l.) zapowiadał, że po dojściu PO do władzy IPN zostanie zlikwidowany. Tymczasem jednak pod rządami PiS instytucja, której szefuje Jarosław Szarek, ma się w najlepsze. I przyznają tam sowite nagrody! - Suma nagród wypłaconych w 2018 roku pracownikom centrali IPN i oddziałów IPN wynosi 4 742 499, 85 zł, natomiast średnia nagroda dla pracownika – 2 152,75 zł – poinformował nas Instytut Pamięci Narodowej.

Nagrody zostały też przyznane prezesowi IPN Jarosławowi Szarkowi i jego trzem zastępcom. W sumie poszło na to niemal 117 tys zł, czyli średnio po 29 tys. zł dla każdego z nich. - Nie przypominam sobie żadnych spektakularnych sukcesów IPN i uważam, że te nagrody się nie należą. Będziemy żądać szczegółowych wyjaśnień za co przyznano premie dla prezesa, wiceprezesów i pracowników IPN – komentuje nam wiceszef PO Borys Budka (41 l.). Nagród broni z kolei poseł PiS Marek Ast. - IPN dobrze służy Polsce i jeśli dobrze pracuje, to nagrody się należały – mówi Ast (61 l.).