Prezydent Duda pośmiertnie odznaczył Bronisława Cieślaka

2021-05-06 13:26 Paulina Jaworska
Bronisław Cieślak nie żyje. Gwiazdor 07 zgłoś się był też politykiem. Pełnił ważną funkcję w SLD
Autor: AKPA Bronisław Cieślak nie żyje. Ta smutna informacja obiegła dziś rano całą Polskę. Popularny niegdyś aktor zmarł w wieku 77 lat po długiej walce z chorobą. Chyba większość z nas będzie go kojarzyć z roli porucznika Borewicza w "07 zgłoś się"

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o przyznaniu odznaczenia Bronisławowi Cieślakowi, zmarłemu kilka dni temu aktorowi. Jak przekazał rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski: - Odznaczenie zostanie przekazane rodzinie podczas pogrzebu Cieślaka. Zmarły zostanie uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Aktor zmarł w wieku 77 lat 2 maja. Pogrzeb Cieślaka odbędzie się 10 maja.

Andrzej Duda podjął decyzję o pośmiertnym uhonorowaniu polskiego aktora, a także byłego posła, Bronisława Cieślaka,  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Informację tę przekazał prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Odznaczenie ma zostać przekazane rodzinie zmarłego aktora w dniu jego pogrzebu. Pogrzeb Bronisława Cieślaka odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 10 maja na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat 2 maja. Największą sławę i sympatię widzów przyniosła mu rola porucznika Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się". W ostatnich latach Bronisław Cieślak grał w produkcji "Malanowski i partnerzy". Oprócz aktorstwa Cieślak był też związany z polityką. Aktor był członkiem PZPR od 1970 roku i to aż do rozwiązania partii w 1990 roku. Cieślak startował też później do Sejmu, w 1997 i 2001 roku zdobył mandat posła z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

CZYTAJ: Wyszła na jaw prawda o relacjach Tuska i Budki. Wielu się zdziwi

Ostatnie pożegnanie Jana Lityńskiego. Wzruszające słowa podczas mszy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze