Prezydent Duda jasno o "Piątce dla zwierząt Kaczyńskiego. Prezes PiS nie będzie zachwycony

2020-09-20 17:27 Danuta Rawicka
Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express, Łukasz Gągulski/Super Express Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński znany jest ze swej miłości do zwierząt, a kotów w szczególności. "Piątka dla zwierząt" to flagowy projekt prezesa. Prezydent Andrzej Duda, choć przyznaje, że dobrostan zwierząt jest dla niego bardzo ważny, to najważniejszy jest rolnik i jego byt. Czy to oznacza, że głowa państwa nie poprze forsowanej przez Kaczyńskiego „piątki dla zwierząt” i przeciwstawi się prezesowi Kaczyńskiemu?

Podczas Dożynek Prezydenckich padły ważne słowa. W swoim wystąpieniu Andrzej Duda stwierdził, że dobrostan zwierząt jest dla niego bardzo ważny, "ale nie można w tym wszystkim zapominać o tym, że na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia, jego i jego rodziny. O tym także w czasie każdych prac legislacyjnych, parlamentarnych trzeba pamiętać" - powiedział.

„ Piątka dla zwierząt” to flagowy projekt Jarosława Kaczyńskiego. Prezes pojawił się nawet na Tik Toku namawiając do poparcia projektu ustawy w sprawie zakazu hodowli zwierząt na futra, a koalicjantów straszył wcześniejszymi wyborami. Ustawa o ochronie zwierząt została uchwalona przez Sejm miażdżącą liczbą głosów, choć nie wszyscy posłowie Zjednoczonej Prawicy głosowali tak jak życzył sobie prezes PiS. Ale to nie koniec przepychanek. Los „Piątki” nie jest jeszcze przesądzony. Musi jeszcze przejść przez Senat, a prezydent Duda może ją zawetować. Czy tym razem Andrzej Duda, który podczas drugiej kadencji może czuć się bardziej niezależny, nie zatańczy tak jak każe prezes?

Najnowsze