Prezydent Duda w specjalnej koszulce. Morawiecki wybrał klasykę

2021-08-01 22:54
Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Andrzej Duda

Dziś Polacy obchodzi 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17 w Warszawie została upamiętniona godzina "W" w wyjątkowy sposób. Premier i prezydent brali udział w uroczystościach już dzień przed. Andrzej Duda specjalnie założył koszulkę z tej okazji.

„Pałacyk Michla, Żytnia, Wola, bronią jej chłopcy od Parasola…” Warszawiacy, dziękujemy, że mogliśmy być dziś razem i wspólnie śpiewać (nie)zakazane piosenki - napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta. Na fotografiach można zobaczyć, jak prezydent jest ubrany w koszulkę upamiętniającą. Czarny t-shirt ma czarno-białe zdjęcia z Powstania Warszawskiego. Mateusz Morawiecki nie był jednak tak odważny i założył klasyczny strój elegancki. 

- Dzisiaj jest ten rzeczywiście wyjątkowy w każdym roku dzień – 1 sierpnia, który dla warszawiaków, ale też wszystkich w Polsce, jest dniem pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego; o tych, którzy nie wahali się stanąć do walki - chciałoby się powiedzieć - z bronią w ręku, ale prawda jest taka, że w większości nie mieli broni. Początkowo więc stawali do walki bezbronni. Dopiero później większości z nich udało się zdobyć broń - mówił prezydent 1 sierpnia na warszawskiej Woli. 

Powstańcy zaatakowali Dworzec Wschodni. Inscenizacja historyczna na Pradze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE