Trzaskowski wygrał prestiżowe starcie z Dudą. Sprawdź najnowszy sondaż

2021-12-15 10:29
Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gagulski/SE, AP Photo/Czarek Sokolowski

Najnowszy ranking zaufania dla Onetu przedstawił, jakie nastroje panują obecnie wśród Polek i Polaków. Okazuje się, że największym kredytem zaufania nasi rodacy darzą Rafała Trzaskowskiego. Łyżką dziegciu w jego zwycięstwie jest to, że jego wynik jest dużo mniejszy, niż w listopadzie. Tak samo na wzrost zaufania nie może liczyć Andrzej Duda czy Mateusz Morawiecki.

Z sondażu dla Onetu wynika bezpośrednio, że Rafałowi Trzaskowskiemu ufa 37,9 proc., ale zaliczył spadek o 4,1 punktu procentowego od listopada. Zaraz po nim znalazł się Andrzej Duda, który może pochwalić się 37,4 proc. zaufania wśród respondentów, ale to także mniej, niż w listopadzie aż o 2,3 punktu proc. Kolejny polityk, który zajął 3. zaszczytne miejsce to Mateusz Morawiecki z wynikiem 37,4 proc. ze spadkiem jedynie 1 punktu procentowego. Kolejni w zestawieniu to Szymon Hołownia (34,4 proc. - spadek 3,7 proc.), Donald Tusk (32,7 proc. - spadek 2,7 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (31,8 proc. - tu akurat wzrost o 0,6 punktu proc.).

Poniżej galeria zdjęć: Rafał Trzaskowski: Pomóżcie mi szczepić

Nowa pełnomocnik prezydenta Trzaskowskiego dla "Super Expressu": Jest we mnie optymizm
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE