Prezydent Warszawy z ważną deklaracją w Łodzi. Trzaskowski obiecuje obniżyć VAT

2020-07-03 18:12 Dariusz Grzędziński
Rafał Trzaskowski w Skierniewicach
Autor: Rafał Trzaskowski/FACEBOOK Urząd Miasta w Łodzi zaprasza mieszkańców na spotkanie z Trzaskowskim. Politycy PiS-u są OBURZENI!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (48 l.) spędził cały piątek w województwie łódzkim. Obietnice, które składał, nie dotyczyły jednak tylko mieszkańców regionu. Trzaskowski postawił na ekologię i zapowiedział obniżenie podatku VAT.

Co zaproponował w końcówce tygodnia Trzaskowski? Polityk podkreślił, że dziś jednym z najważniejszych wyzwań jest ochrona środowiska i potrzeba dojścia do neutralności klimatycznej. – 10 tys. zł dla każdej rodziny na ekoremonty, budowa zbiorników retencyjnych. Realne działania – obiecał w Skierniewicach Rafał Trzaskowski. Zaznaczył przy tym, że jego zdaniem, obecna władza „odwraca się od tych problemów plecami”.

W Łodzi prezydent stolicy wrócił do tematu podatków. - Jedną z moich pierwszych decyzji będzie obniżenie stawki podatku VAT o 1 procent - powiedział Trzaskowski.
Chodzi o obecne stawki VAT 23 i 8 proc., które w 2011 r. przyjęto jako tymczasowe, a obowiązują do dzisiaj.

Największym zaskoczeniem tego dnia kampanii była jednak inna deklaracja. W czasie spotkania z mieszkańcami Zgierza Trzaskowski wrócił do tematu, który pojawiał się często w 2015 r., ale w tej kampanii był dotąd nieobecny. – Jestem gotów rozmawiać o nowej mieszanej ordynacji wyborczej, na której zależy działaczom społecznym w Polsce – mówił prezydent Warszawy.


W partii Razem pieniądze jak na szczytach władzy. Zandberg zarabia jak premier

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze