Prof. Horban ujawnił, co Rada Medyczna mówi ws. szczepień. Wielu może się wściec

2022-01-12 9:39
prof. Andrzej Horban
Autor: twitter.com/KPRM prof. Andrzej Horban, doradca premiera

Nie cichną echa kontrowersyjnej wypowiedzi małopolskiej krator oświaty Barbary Nowak, która stwierdziła, że szczepienia przeciw Covid-19 to „eksperyment”. Wiele osób ze świata polityki skrytykowało jej wypowiedź, a teraz prof. Andrzej Horban ujawnia jakie jest stanowisko Rady Medycznej w tej sprawie.

Prof. Horban został zapytany w RMF FM, czy faktycznie był przeciwny opublikowaniu stanowiska Rady Medycznej w odniesieniu do słów kurator Nowak. Przypomnijmy, że w oficjalnym oświadczeniu Rady stwierdzono, że takie zaprzeczanie pozytywnemu działaniu szczepionek jest bardzo szkodliwe, a każdy, kto się tego dopuszcza, powinien tracić swoją funkcję. Lekarz zdementował te doniesienia. - Prawda jest niesłychanie prozaiczna. Tekst ja napisałem w niedzielę rano. O siódmej wsiadłem do samochodu i wracałem z urlopu. Zajęło to kilkadziesiąt godzin, bo daleko, a potem trwała dyskusja nad cyzelowaniem słów – stwierdził na antenie. Co więcej, zdecydowanie podkreślił, że takie wypowiedzi powinny mieć surowe konsekwencje. - Podtrzymujemy tę opinię, to jest jasne i klarowne, ponieważ szczepienia mają podstawową rolę w zapobieganiu nieszczęściu, jaką jest choroba i śmierć. Jeżeli ktoś wypowiada się o szczepieniach negatywnie, to zaczyna podważać politykę państwa. Osoba taka nie powinna pełnić funkcji publicznych. To jasna opinia Rady – ocenił. Wiele osób na pewno nie będzie zadowolonych z tych słów prof. Horbana, a zwłaszcza ci, którzy zadecydowali, że kurator Nowak nie będzie zdymisjonowana.

Sprawdź: Duda walczy z COVID-19, ale zdania nie zmienia! Kaczyńskiemu się to nie spodoba

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak antyszczepionkowcy grozili prof. Simonowi.

Sonda
Jesteś zwolennikiem szczepień przeciw Covid-19?
dr Tomasz Karauda: Sytuacja będzie się pogarszać. Kolejne dawki szczepionki będą konieczne [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE