Prof. Magdalena Środa po skandalicznych słowach Korwina o Korze: Korwin, jesteś dla mnie śmieciem, odejdź z polityki!

2018-08-16 11:55 Kamil Szewczyk
Korwin-Mikke to dla mnie śmieć!
Autor: redakcja se

Przez kilkadziesiąt lat były najbliższymi przyjaciółkami. Dlatego tym bardziej prof. Magdalena Środa (61 l.), która do ostatnich chwil czuwała przy umierającej na raka wokalistce zespołu Maanam Korze Jackowskiej (+ 67 l.), nie może pogodzić się z szokującą oceną piosenkarki, którą w skandaliczny sposób potraktował Janusz Korwin – Mikke (76 l.). Polityk ocenił molestowanie seksualne Kory przez księdza. - Jeśli Kora mówiła prawdę, że była molestowana seksualnie, to być może właśnie dlatego została wielką artystką – zaznacza polityk w rozmowie z „Super Expressem”. Co na to prof. Środa? - Korwin – Mikke jest dla mnie śmieciem – mówi nam oburzona.

„(...) Lewica biadoli, że „Kora” była w dzieciństwie "molestowana" przez księdza". Pytam: czy to zmieniło Jej życie? Jeśli TAK - to być może zamiast wybitnej piosenkarki wyrosłaby przeciętniaczka - albo (o zgrozo!) pieśniarka katolicka? „Co cię nie zabije, to cię wzmocni! - przypominam" - napisał na Twitterze Janusz Korwin – Mikke czym wywołał lawinę oburzenia.  

„Super Express” zadzwonił do Korwina z prośbą o komentarz do swoich słów na temat zmarłej Kory. - Jeśli Kora mówiła prawdę, że była molestowana seksualnie, to być może właśnie dlatego została wielką artystką. Pedofilów trzeba oczywiście walić w mordę, ale być może to molestowanie spowodowało, że została wielką artystką. Ale być może Kora byłaby jeszcze większą artystką, gdyby nie to molestowanie... – mówi szczerze w rozmowie z nami Janusz Korwin Mikke. I wtrąca: - Ludzie kiedyś zarażali się gruźlicą, żeby zostać wielkimi artystami. O tym było choćby w „Czarodziejskiej Górze” Tomasza Manna – dodaje.

Prezes partii Wolność odniósł się w ten sposób do traumatycznych wspomnień Kory, która mówiła wielokrotnie, że w młodości była molestowana przez księdza czego efektem było odejście piosenkarki od Kościoła. - Był starym śmierdzącym człowiekiem, który wpychał mi jęzor do ust i gmerał w majtkach – wspominała w wywiadzie dla „Wprost” w 2010 r. A sugestia polityka, że być może to właśnie w efekcie molestowania Kora ostatecznie została wielką artystką, wywołała prawdziwą burzę w sieci. Na Korwinie suchej nitki nie zostawiła w rozmowie z nami przyjaciółka piosenkarki, prof. Magdalena Środa. - Korwin Mikke to dla mnie śmieć, niewarty komentowania. Powinien odejść z polityki, już dawno to mówiłam – mówi nam oburzona prof. Magdalena Środa.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze