Kumpel Giertycha przerywa milczenie! Zatrważające słowa. Co tam się dzieje?!

2020-10-16 17:20
Roman Giertych
Autor: SUPER EXPRESS (2) Roman Giertych

Roman Giertych (49 l.) z zarzutami dotyczącymi przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010–2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł! Oprócz adwokata zarzuty usłyszały jeszcze inne osoby, w tym znany biznesmen Ryszard K. (64 l.). Całą sprawą oburzona jest żona znanego adwokata, mec. Barbara Giertych. – To zakrawa bez mała na tortury! – powiedziała nam w reakcji na przesłuchanie jej męża w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Do całej sprawy odniósł się też przyjaciel Giertycha, wicemarszałek Senatu Michał Kamiński! Padły bardzo mocne słowa!

Roman Giertych został zatrzymany w czwartek przez CBA pod Sądem Okręgowym w Warszawie, a następnie przewieziony do swojej willi w podwarszawskim Józefowie, gdzie agenci przeprowadzili przeszukanie. Podczas czynności Giertych zemdlał w łazience i trafił do szpitala, gdzie – jak się dowiedzieliśmy – przeprowadzono mu badania kardiologiczne i neurologiczne. – Miał badanie mózgu encefalografem, miał tomografię, będzie jeszcze kolejna tomografia – powiedział nam nasz informator.

Obrońca Giertycha mec. Jakub Wende zaznaczył w rozmowie z nami, że dotychczasowe wyniki badań wskazują, że konieczna jest dalsza diagnostyka i badania. – Według mnie klient nie nadaje się do przesłuchania – powiedział „SE” mec. Wende. – Wedle mojej najlepszej wiedzy stan zdrowia mojego męża nie pozwala na jakiekolwiek czynności z jego udziałem. To zakrawa bez mała na tortury – zaznaczyła z kolei mec. Barbara Giertych, żona adwokata.

ZOBACZ TAKŻE: Ojciec Romana Giertycha przerywa milczenie! WSTRZĄSAJĄCE WYZNANIE! TYLKO U NAS

Wczoraj po południu poznańska prokuratura otrzymała jednak opinię lekarską zezwalającą na przesłuchanie Giertycha. Wkrótce potem adwokat i inne osoby, w tym biznesmen Ryszard K., usłyszeli zarzuty dotyczące przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010–2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł. „Delegatura CBA we Wrocławiu i Prokuratura Regionalna w Poznaniu prowadzą śledztwo dotyczące działań na szkodę Polnord S.A. w latach 2010–2015. Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wczoraj 12 osób. (...) Mechanizm przestępczy polegał na nabyciu fikcyjnych wierzytelności wbrew interesowi zarządzanej spółki i transferowaniu środków za pomocą szeregu podmiotów gospodarczych na wskazane przez organizatorów konta podmiotów rejestrowanych w Polsce i za granicą. W ten sposób spółka notowana na warszawskiej giełdzie straciła ponad 70 mln zł” – przekazało CBA w komunikacie. Sprawę skomentował w rozmowie z nami Michał Kamiński, prywatnie przyjaciel Giertycha. - To brutalny atak polityczny, który przeprowadza władza nie radząca sobie z największym dramatem gospodarczym i zdrowotnym, jaki spadł na Polskę od wielu lat. Dla mnie jest oczywiste, że Roman Giertych jest niewinny - zaznaczył Michał Kamiński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WSTRZĄSAJĄCE słowa przyjaciela Giertycha. W tle HAKI i TORTURY

mec. Jacek Dubois: Władza chce zamknąć usta Giertychowi. Boję się o jego zdrowie i życie [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE