Prymas Polski Wojciech Polak wypowiedział się o uchodźcach! Spadła na niego FALA HEJTU!

2017-10-18 14:24 PMar

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak udzielił wywiadu "Tygodnikowi Powszechnemu". Zapewniał w nim, że polski Kościół nie miesza się do polityki i wyznał, że dobrze czuje się w Polsce, niezależnie od tego, kto nią rządzi. Dużą burzę w Internecie wywołały jednak słowa księdza dotyczące przyjmowania uchodźców. Groził on, że każdy ksiądz, który pójdzie w manifestacji przeciwko nim zostanie suspendowany.

W pewnym momencie wywiadu dziennikarz przytaczył dane IBRIS, wedle których ponad 60% Polaków nie chce przyjąć uchodźców. Prymas odpowiedział wówczas, że sytuacja nie jest beznadziejna i przekonywał: - O tym trzeba po prostu rozmawiać, trzeba przypominać, trzeba się modlić. Jak mówił, aby przekonywać Polaków do przyjmowania uchodźców należy mówić, że : - Chrystus cierpi w uchodźcach i musimy się na tych uchodźców otworzyć. Że nie chodzi o zwyczajne otwarcie granic bez żadnej kontroli, ale mądrą, systemową pomoc, którą możemy i powinniśmy dać, i która nie będzie dla nas żadnym zagrożeniemNie chodzi o zwyczajne otwarcie granic bez żadnej kontroli, ale mądrą, systemową pomoc, którą możemy i powinniśmy dać, i która nie będzie dla nas żadnym zagrożeniem.

Jak kontynuował: - Nie sądzę, by sytuacja była tak zabetonowana, że Kościół będzie mówił swoje, a dalej będzie beznadziejne. Na koniec wystosował mocną deklarację na pytanie, jak zareagowałby na informację, że w proteście przeciw uchodźcom biorą udział duchowni. Abp Polak bezkompromisowo stiwerdził: - Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji. W takich sytuacjach, gdzie następuje wyraźne opowiadanie się po jakiejś stronie politycznego konfliktu, trzeba natychmiast reagować!

Słowa prymasa nie spodobały się wielu publicystom i komentatorom, którzy pisali:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gorące emocje starał się ostudzić m.in. Paweł Kowal, który napisał:

 

 

Zobacz także: Zbigniew Ziobro MOCNO: Sędziowie nie stoją ponad prawem [ECHA NASZEJ PUBLIKACJI]

Przeczytaj również: Niecodzienne zachowanie posła Kukiza! Zaskoczył wszystkich w studiu

Polecamy ponadto: W piątek spotkanie Duda-Kaczyński. Chodzi o reformę sądownictwa

Obuwie w najlepszych cenach. Kody rabatowe i zniżki znajdują się na Deichmann promocje.

Najnowsze